RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Jurnal de sarcina - MNiko

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

In jos  Mesaj [Pagina 8 din 8]

176Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Lun 4 Ian 2010 - 14:25

Vizitato


Vizitator

Ei mamicuto,multe griji te macina dar sincer,ce a fost mai greu a trecut ,de ce sa-ti faci ganduri negre degeaba?eu iti urez sanatate si nastere usoara cand va fi sorocul!Ai grija si te odihneste

177Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Joi 4 Feb 2010 - 22:04

Admin

Admin
Admin
Admin

Ce mult a trecut de cand n-am mai scris aici. De fapt, tot preocupata de Cristina si boala ei, multe au trecut pe planul doi.
Pregatirile pt bebe sunt acum in toi. Am spalat hainutele ramase de la Cristina, e-am calcat si aranjat in dulap. Am mai si cumparat cateva, in special body-uri ca am vazut ca nu aveam si urmeaza si acelea sa ajunga imediat in dulap. Ar mai fi de pregatit patutul si caruciorul, scaun de masina am imprumutat de la o prietena. Sper sa fac si aceste pregatiri cat mai repede, ca bebe pare tare grabit.
Am fost ieri la un ecograf si totl pare ok cu o exceptie: cordonul ombilical nu se vedea bine daca este doar langa gat sau infasurat in jurul gatului asa ca doctorita m-a chemat si luni sa imi faca un doppler cu un aparat mai performant.
Am inceput sa iau si vitamine, iar doctorita m-a avertizat ca ma voi ingrasa de la ele, insa sunt importante si am nevoie de ele asa ca trebuie sa le iau. Sper insa sa nu ma ingras prea tare, pana acum am luat doar 5 kg in plus si tare mult as fi vrut sa ramana doar atat.

http://www.universulfamiliei.com

178Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 5 Feb 2010 - 18:16

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela,faptul ca te vei ingrasa nu are nimic,dupa ce nasti vei scapa de Kilogramele in plus,bebe si tu sa fiti sanatosi!

179Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 5 Feb 2010 - 18:45

Admin

Admin
Admin
Admin

Noaptea trecuta bebita si-a facut de cap si s-a tot miscat pana m-a trezit din somn si nici ca m-am mai putut odihni bine pana dimineata. Chiar ma miram ce este asa de activa dupa o perioada in care parea mai potolita. Azi cand am fost la control cu Cristina, am profitat ca ginecoloaga mea are cabinet si in policlinica de copii si am rugat-o sa ma vada azi in loc de luni. Astfel am aflat si motivul agitatiei de noaptea trecuta: domnisorica s-a intors cu fundul! Pentru mine asta acum nu-i prea important, pt ca aoricum voi face cezariana. Important e ca s-a vazut mult mai bine cordonul si ca nu este infasurat in jurul gatului. De altfel dupa intoarcerea asta a ei, nici macar nu mai este langa gat, ceea ce e minunat.
Mi-aduc aminte ca si Cristina a facut la fel in ultimele luni: s-a sucit intai transversal, apoi cu pelvian si la urama s-a asezat iar cum trebuie, cu capul inainte. Doctorita imi spunea atunci ca si-a cautat cea mai buna pozitie pt nastere. Ma astept ca si acum, bebita sa se tot suceasca si ea pana isi gaseste o pozitie comoda.

http://www.universulfamiliei.com

180Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 5 Feb 2010 - 18:48

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela,si eu am facut cezariana,ca Mihai s-a intors de pe la 7 luni jumate invers si nu am putut naste normal,trece si asta!Sanatosi sa fim

181Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Sam 6 Feb 2010 - 20:58

Admin

Admin
Admin
Admin

Carmen, eu am facut cezariana de urgenta prima data. Acum voi face pt ca asa e recomandat nu pt ca ar fi alegerea mea. Eu daca as putea as naste si maine natural, dar ... a ales altcineva pt mine.

Bebita mea e tot mai activa zilele astea vad. Cum ma asez si eu in pat sa stau intinsa cum incepe ea sa se miste. Abia astept s-o tin in brate.

http://www.universulfamiliei.com

182Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Sam 6 Feb 2010 - 21:08

Vizitato

Anonymous
Vizitator

sarcina usoara in continuare, si multa-multa sanatate la amandoua

183Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Sam 6 Feb 2010 - 21:13

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumim Irina.

http://www.universulfamiliei.com

184Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Sam 6 Feb 2010 - 21:15

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela ,sarcina usoara in continuare,si eu am ajuns de urgenta la cezariana,am vrut sa nasc normal,dar dupa o zi si o noapte de cosmar cand Mihai nu mai misca deloc,au fost nevoiti sa ma opereze...asta este ,daca as mai avea un al doilea copil vreodata am sa incerc daca se poate natural desi cred ca as ajunge tot la cezariana si eu...

185Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Dum 7 Feb 2010 - 20:55

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Da,uneori este buna cezariana,dar are si contraindicatii,si daca vrei mai multi copii decat doi... stiu ca sunt cazuri de cate trei cezariene,dar nu as risca, o a doua cezariana da,daca stiu ca imi va fi alaturi si tatal copilului sa ma ajute,dar altfel nu!

186Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Dum 7 Feb 2010 - 20:56

Vizitato

Anonymous
Vizitator

PS.Ma refeream mai sus la faptul ca trebuie sa fii ajutata si de sot,caci ,o operatie presupune totusi cateva obstacole,stiti si voi care,nu le mai enumar eu pe aici,asa ca iti trebuie si ajutoare,mai ales in primele zile

187Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 19 Feb 2010 - 14:29

Admin

Admin
Admin
Admin

Azi am foat la un control la medicul ginecolog si am descoperit cu surprindere ca am cam pierdut lichid amniotic. Doctorita mea spune ca e posibil sa se fi absorbit pt ca eu n-am simtit niciun fel de scurgere de acest fel. Cert e ca pitica nu prea mai are loc, a si crescut, asa ca am stabilit data nasterii si mai devreme decat planuisem pana acum si mai precis joia viitoare. Sper ca pana atunci sa fie totul ok, fara alte surprize.
Intre timp eu trebuie sa ma odihnesc cat mai mult, sa nu fac efort si sa iau antibiotic ca sa-mi treaca raceala asta.

http://www.universulfamiliei.com

188Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 19 Feb 2010 - 19:06

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Nastere usoara, Miha!

189Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 19 Feb 2010 - 20:39

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Nastere usoara si multa sanatate,abia asteptam si noi !

190Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Vin 19 Feb 2010 - 21:35

Admin

Admin
Admin
Admin

Miru, Carmen, multumesc.

http://www.universulfamiliei.com

191Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Lun 22 Feb 2010 - 16:02

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Nastere usoara Mihaela!!!! Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 413131 Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 413131 Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 413131 Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 813408
Sper sa ne intalnim cat mai curand cu tine si cu Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 736322 !

192Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Lun 22 Feb 2010 - 22:31

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Multa sanatate si tie si fetitei si sa ai parte de o nastere usoara si recuperare cat mai rapida. Asteptam vesti!!!

193Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Mar 23 Feb 2010 - 21:13

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumesc mult fetelor. Maine plec la spital si joi va fi ziua cea mare. Incerc sa nu ma gandesc prea mult ca sa nu ma apuce emotiile si frica de operatie.
Sper sa decurga totul bine si sa ma intorc cat mai repede acasa.

http://www.universulfamiliei.com

194Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Mier 24 Feb 2010 - 19:27

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela,deja esti la spital si maine este ziua cea mare,eu iti urez operatie usoara si sa iti tii mandretea de fetita cat mai repede in brate!Sanatate!

195Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Mier 24 Feb 2010 - 21:33

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Bafta multa si iti tinem pumnii pentru maine cand e ziua cea mare si iti ti ingerasul mic in brate.

196Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Mier 24 Feb 2010 - 22:33

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Miha, tin pumnii!!! Nastere usoara, abia astept sa te vad cu printesa mica in brate!

197Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 Empty Re: Jurnal de sarcina - MNiko Joi 25 Feb 2010 - 10:56

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Stiu ca astazi este ziua cea mare!!!! Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 36431 Nastere usoara si abia asteptam sa vedem poze cu fetita ta!Recuperare usoara!! Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 413131 Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 413131 Jurnal de sarcina - MNiko - Pagina 8 813408

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 8 din 8]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum