RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Tarta cu struguri

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Tarta cu struguri Empty Tarta cu struguri Mar 6 Oct 2009 - 12:38

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Ingrediente pentru aluat:
- 125 g unt
- o lingurita de sare
- 250 g faina
- o lingura de apa
Ingrediente pentru crema:
- 50 g faina
- 50 g unt
- 3 oua
- 250 ml de lapte
- un kg de struguri negri si albi
Mod de preparare: aluatul se intinde intr-o forma unsa cu unt si se lasa la copt 15 minute. Crema se pune pe foc si se tine pana se ingroasa. Apoi se pune la racit si se adauga peste aluat si struguri. Se mai lasa in cuptor la foc mic timp de 30 de minute.

2Tarta cu struguri Empty Re: Tarta cu struguri Mar 6 Oct 2009 - 12:41

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mmm, cred ca este delicioasa! Eu sunt o mare amatoare de tarte cu fructe.
Cand voi termina cu regimul poate o voi incerca si eu.

3Tarta cu struguri Empty Re: Tarta cu struguri Mar 6 Oct 2009 - 14:11

Admin

Admin
Admin
Admin

Moni pare si simplu de facut. Chiar ma intrebam ce sa fac dulce ca nu mai facusem de mult. Sper sa ajung cat mai curand la piata sa iau struguri.

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum