RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Saptamana altfel in scoli si gradinite.

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Cei care au copii de scoala sau gradinita stiu ca de azi incepe asa zisa "saptamana altfel", o saptamana in care copiii merg la scoala/gradinita dar nu fac ore, nu poarta uniforma, nu primesc teme, dar isi ocupa timpul cu altfel de activitati in functie de ceea ce organizeaza scoala, respectiva gradinita?
Ce vor face copii vostrii in aceasta saptamana?

Noi azi vom merge in excursie la o ferma.
Maine urmeaza ziua "Copii au talent" - se desfasoara la casa se cultura si copii talentati vor urca pe scena sa prezinte diverse numere.
Miercuri este ziua "Micii sanitari", unde o parte din copii din scoala vor face o demonstratie de prim ajutor in diverse cazuri.
Joi - Parada si Carnavalul ECO ( pt asta ma chinui eu sa-i fac costum din materiale reciclabile si inca sunt la faca de inceput)
Vineri: concursuri ( biciclete, role, sah), desene pe asfalt.

La gradinita nu prea stiu exact programul dar au o zi de curatenie in parc si o zi de teatru. O sa aflu mai multe maine ca azi o iau si pe Diana la ferma.

https://mniko.blogspot.com/

andreea cristina

andreea cristina
Ucenic
Ucenic

am vazut si eu cand am dus fata la gradinita.miercuri au iesire in aer liber

Corina

Corina
Admin
Admin

La noi toate activitatile sunt in aer liber. Sper sa ne lase vremea...
Azi a fost "primavara in livada".
Maine trebuia sa mergem la zoo dar nu au fost bani de excursie asa ca ... tot in curte afara cu discutii despre animale.
Miercuri aveam "cartea prietena noastra" si e activitate tot in aer liber cu doamna bibliotecara. Cei de la grupa mare se pregatesc pentru grupa pregatitoare si au intalnire cu doamna invatatoare si completarea cererilor.
Joi avem "mici ecologisti" cu plantat flori si facut curat in curte agradinitei.
iar vineri "la plimbare in sat" - despre semnele de circulatie si comportamentul pe drumurile publice.

http://www.prima-zi.blogspot.com

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Frumos program ai pregatit Corina. Sper sa tina vremea cu voi cum a tinut si cu noi azi in excursie.

https://mniko.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» O tema pe saptamana

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum