RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cum pastram fructele si legumele in starea lor initiala?

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Bunica mea pastra peste iarna intr-o camera speciala mere si pere puse pe rafturi printe paie parca. La bloc, mama punea mere impachetate in hartie si stivuite in ladite in beci. Ultima varianta vreau s-o incerc si eu anul acrsta. Deasemenea am inteles ca dovlecii de placinta se pot pastra ca atare in beci chiar cateva luni.
Din scoala imi amintesc ca morcovii se pastreaza in ladite cu nisip. Ceapa si usturoi nu am, dar stiu ca se pastreaza bine legate in funii.
Ce alte legume sai fructe mai pot pastra intregi? Urmeaza sa se coaca strugurii la mine. Pot pastra mai mult timp la beci si struguri? In ce conditii?.

https://mniko.blogspot.com/

Corina

Corina
Admin
Admin

Ceapa si usturoiul se pune la loc cald si uscat: camara sau pod. Strugurii tot la loc cald si uscat cu codita infipta intr-un cartof de marime medie si sunt proaspeti pana la craciun.

http://www.prima-zi.blogspot.com

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum