RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ganduri, poezii, povesti despre tata

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Ganduri, poezii, povesti despre tata Empty Ganduri, poezii, povesti despre tata Mar 11 Mar 2014 - 8:48

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Daca tot avem un topic despre mama, hai sa facem unul si despre tata.

Am dat intamplator peste poezia asta, dar cel putin mie mi-a 'parvenit' in cel mai bun moment posibil, asa ca o spun din toata inima: "Taticule, mi-e dor de tine"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

https://mniko.blogspot.com/

teo

teo
Ucenic
Ucenic

Superba poezia si m-a apucat asa o nostalgie,fiindca am ajuns cam la -sfarsitul-poeziei-al batran-.
Spun asta pentru ca am doi baieti si ei sunt de obicei cu AL BATRAN,fetele nu folosesc cuvintele astea,dar ce sa-i faci,fiecare la timpul lui....Asta-i viata.

coca

coca
Activ
Activ

Problema e alta, ei au mostenit de la voi vorba asta. Sotul meu asa ii zice tatalui lui iar acum baiatul nostru care a mai crescut si se crede om mare a inceput sa-i spuna si lui la fel "al' batran"... Pe noi fetele rar ne auziti zacand "aia batrana, ala batran"...

In alta ordine de idei, m-a emotionat foarte tare poezia si nu am avut putere sa zic ceva... pana acum... Mie, niciodata nu o sa-mi "parvina" in vreun moment bun... dar de dor, da, imi e dor...

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Mie acum mi se aplica exact ultima strofa. Nu l-am avut pe tata decat pt prime 3 strofe, desi eu toata viata i-am spus "tatutzu" ca asa m-a invatat sa-i zic. Maine se implinesc 10 ani de cand nu mai e si se pare ca zilele astea fac ce fac si ma intorc in trecut, in diverse momente frumoase pe care le-am petrecut impreuna.

https://mniko.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum