RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Maria.N - Galerie

+9
sandamurariu
coca
teo
valih
Adelina
Corina
dariana
Maria.N
MNiko
13 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 7 din 14]

151Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Vin 12 Feb 2016 - 21:07

Maria.N


Ucenic
Ucenic

Multumesc, dragele mele!

152Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Sam 13 Feb 2016 - 7:56

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Pe bune? Se fac cercuri si esti atenta la asezarea cercului cand il prinzi de celalat bicot? asa se fac ele impletite? Pare mult mai usor acum ca mi l-ai descris si l-ai poczat sa se vada cele doua floricele separate. Inca ceva, te-am mai intrebat dar n-am vazut eu raspunsul lucrezi cu acul sau cu suveica. Mie mi-e mai usor cu acul, dar sunt foarte multe modele minunate care se fac numai cu suveica.

https://mniko.blogspot.com/

153Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Sam 13 Feb 2016 - 11:43

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Intr-adevar e mai usor cu acu. In momentul de fata lucrez mai mult cu acu, inca nu stapanesc prea bine suveica, doar ce am vizionat niste tutoriale pe youtube. Am rugat pe cineva sa ma invete si pe mine sa lucrez cu suveica dar m-a refuzat, chiar daca am vrut sa o platesc.

154Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Sam 13 Feb 2016 - 11:46

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Daca e vreun model din cele postate de mine pe care vrei sa-l incerci si ai nevoie de ajutor da-mi de stire, te ajut cu mare drag. Am observat ca la prima privire multe modele par complicate dar incepand sa le lucrez parca sunt mai usoare.

155Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Sam 13 Feb 2016 - 12:20

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Maria, chiar m-am dumirit pana la urma cu suveica. Eu am mai lurat cu suveica si anul trecut, dar cand ma grabeam sa fac ceva repede, tot cu acul ajungeam sa lucraz. Si azi tot pe ac am pus mana prima data dar cand am vazut ca-mi trebuie un lant de peste 50 de ochiuri, am trecut la suveica, insa mi-am gasit un mod de a tine ata care imi e mie convenabil. Ca pe net mi se pare pur si simplu crima si pedeapsa. O sa fac niste poze sa iti arat cum fac eu.
PS: tu stii sa crosetezi? Ca tehnica mea se bazeaza pe modul de lucru cu crosetul.

https://mniko.blogspot.com/

156Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Sam 13 Feb 2016 - 13:30

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Da, stiu sa crosetez, la suveica nu-mi iese cand trebuie sa ma agat de un picot, nu-mi iese cercul la fel cu cel precedent, ori trag firul prea tare, ori nu-l trag destul, ori se rasuceste.
Plus ca am acea suveica care are un ac de croseta la un capat si nu e usor de folosit. Incerc sa-mi fac eu o suveica cu care sa ma simt mai bine si poate asa voi reusi sa lucrez si eu.

157Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Sam 13 Feb 2016 - 13:39

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Eu cu suveica aceea lucrez si m-am obisnuit cu ea. As fi preferat totusi sa aiba crosetul mai subtire, ca mi-e greu cand trebuie sa desfac.

https://mniko.blogspot.com/

158Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:01

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 2mp9xlv[/img]

159Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:02

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 2h4xblt[/img]

160Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:03

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 2qvgi9x[/img]

161Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:04

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 308wkl2[/img]

162Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:05

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 Ynpfr[/img]

163Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:06

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 17pegi[/img]

164Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 10:49

coca

coca
Activ
Activ

Superbe. Felicitari!

165Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 11:24

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Vai, maria ce frumuseti faci tu acolo! Felicitari!

https://mniko.blogspot.com/

166Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 12:28

Corina

Corina
Admin
Admin

Bratara cu cercei? Imi place cum au asociat pietrele cu negru... De efect..
Foarte frumos!

http://www.prima-zi.blogspot.com

167Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 15:10

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Multumesc dragele mele!

168Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 15:13

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Corina, e un set negru : bratara, cercei si o clama de prins in par...cerceii cu margelute rosii sunt pentru mine, cadou de 8 Martie...

169Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 16:11

Corina

Corina
Admin
Admin

cei negri cu pietre rosii acum i-am vazut. sunt superbi! frumos cadou de 8martie :)

http://www.prima-zi.blogspot.com

170Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 16:17

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Daca nu ma gandesc eu la mine cine sa o faca :)))

171Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Mier 24 Feb 2016 - 21:20

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Superbe, ce mai!
Frumos cadoul!

172Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Joi 25 Feb 2016 - 18:11

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 Dmqxzq[/img]

173Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Joi 25 Feb 2016 - 18:12

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 262pbq1[/img]

174Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Lun 29 Feb 2016 - 22:36

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 262s2ft[/img]

175Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Lun 29 Feb 2016 - 22:37

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 2whdph2[/img]

176Maria.N - Galerie - Pagina 7 Empty Re: Maria.N - Galerie Lun 29 Feb 2016 - 22:38

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

[img]Maria.N - Galerie - Pagina 7 9kwa69[/img]

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 7 din 14]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum