RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Tenica Tsunami Kanzashi sau arta impaturirii materialelor textile

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Tehnica    tsumami   kanzashi, este   o  tehnica   asiatica.  se   iau  patrate  din  diferite    materiale   textile, se  impaturesc  si se  obtin  diferite     petale din care   se   pot   face   flori   si   alte   podoape . Din   ceea  ce  am   vazut   eu  pana  acum  pe   acest  forum, Irene    a  folosit   tehnica   kanzashi    pentru   a   face niste   cercelusi   foarte   frumosi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Obiectele din aceasta tehnica par adevarate opere de arta. deja sunt foarte curioasa cum se realizeaza.

https://mniko.blogspot.com/

Camelia

Camelia
Moderator global
Moderator global

Superbe

AlegereaMea

AlegereaMea
Incepator
Incepator

Ce frumusete... Maria.N, unde iti putem urmari creatiile? Ma intereseaza si cum se realizeaza, poate incerc si eu.
Multumesc.
O seara minunata!

MNiko

MNiko
Admin
Admin

AlegereaMea ( mi se pare asa ciudat sa-ti spun asa ca pana la urma cred ca o sa tot spun Viorica) avem un subforum special cu galerii inviduale unde fiecare isi posteaza creatiile:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cat despre aceasta tehnica o sa caut cateva tutoriale sa le pun aici si cu ocazia asta poate o incerc si eu.

https://mniko.blogspot.com/

AlegereaMea

AlegereaMea
Incepator
Incepator

Multumesc! :)
Voi reveni si eu cu recomandari daca gasesc ceva interesant de impartasit.

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Oricand. Tehnica asta cred ca ti-ar prinde foarte bine ca tu lucrezi cu materiale.

https://mniko.blogspot.com/

AlegereaMea

AlegereaMea
Incepator
Incepator

Buna seara,
Am revenit cu cateva link-uri despre tehnica florilor kanzashi.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu pare prea greu, cred ca trebuie multa rabdare... dar si rezultatele sunt extraordinare.

O seara frumoasa tuturor!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum