RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Produse de curatat

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Produse de curatat Empty Produse de curatat Dum 23 Noi 2008 - 14:39

Admin

Admin
Admin
Admin

Cum se apropie sarbatorile de iarna, majoritatea gospodinelor incep sa isi planifice curatenia casei si sa isi cumpere din timp produsele de curatat necesare.
Voi ce produse folositi pentru curatenie? Volositi un produs universal, sau pentru fiecare obiect/camera un alt produs?

Ce folosesc eu(majoritatea sunt produse specifice curatarii unui anumit obiect):

In bucatarie:
pentru vase - Pur cu balsam
pentru cratite, oale si chiuveta : Cif, Calinda( praf de curatat), Genius pentru inox sau Yplon
pentru aparatura electrocasnica: Ajax, Genius si servetele umede pentru curatat suprafetele lavabile
pentru aragaz: Genius
pentru gresie: Pronto sau Genius

In baie:
pentru toaleta: Peak si Bref
pentru cada, chiuveta, faianta: Calinda( praf de curatat), Cif, Ajax, Pronto, Genius si servetele umede pentru curatat suprafetele lavabile
pentru gresie: Pronto sau Genius

In restul casei:
pentru geamuri: Clin, Rivex sau servetele umede pentru geamuri(dupa astea trebuie sters cu o carpa uscata)
pentu mobila: Veloce, Top, Genius(in ultimul timp n-am mai fost multumita de asta), Pronto sau servetele umede pentru praf
pentru parchet si lambriu: Pronto, Genius, Yplon
pentru covoare: Biocarpet, Genius, Yplon

http://www.universulfamiliei.com

2Produse de curatat Empty Re: Produse de curatat Lun 24 Noi 2008 - 13:24

Vizitato

Anonymous
Vizitator

eu folosesc asa:

Bucatarie:
Fairy - pt. vase
Cif Power Cream - aragaz si ap. electrocasnica
Mr. Moscolo Inox - pt. ciuveta

Baie:
Domestos + Duck anitra (ratuste) - w.c.
Cif Lemon - cada si ciuveta

Restul casei:
Ajax all surfaces - piese de mobilier
Ajax glass - geamuri, oglinzi
Vanish - tapiterie

3Produse de curatat Empty Re: Produse de curatat Lun 24 Noi 2008 - 18:14

Admin

Admin
Admin
Admin

Uite, sa stii ca ar trebui sa-mi iau si eu ceva pentru tapiterie, mai ales pentru canapele si fotoliiile din sufragerie care nu sunt acoperite cu nimic. Daca zici ca tu esti multumita de Vanish cred ca il incerc si eu.

http://www.universulfamiliei.com

4Produse de curatat Empty Re: Produse de curatat Lun 24 Noi 2008 - 19:09

Vizitato

Anonymous
Vizitator

MNiko a scris: Daca zici ca tu esti multumita de Vanish cred ca il incerc si eu.

chiar sunt foarte multumita de Vanish, cel pt. covoare si tapiterii

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum