RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Meniu chinezesc

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Meniu chinezesc Empty Meniu chinezesc Mar 20 Ian 2009 - 20:42

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Bine, teoretic exista alte retete mult mai complexe, dar intrucat nu aveam chef sa ies din casa k sa cumpar toate ingrediente - am modificat un pic retetele si tin sa spun, in afara faptului k totul a durat maxim o jum de ora, mancarica a iesit si foarte buna

1. Noodles curry chiken soup - eu l-am luat dintr-un magazin, ce avea si rafturi cu specialitati asiatice, dar cred k ceva asemanator se gaseste mai in toate supermarkete, este gata in 5 min, deci aici nu am avut nici un merit

2. Orez cu legume
Am fiert orez, apoi am adugat ardei gras (verde si rosu), mazare, porumb si curry

3. Pui cu alune
Am taiat piept de pui in bucatele mici, l-am parajit in cateva linguri de ulei, cam peste 10 min am adugat 200 gr de alune nesarate, zeama de la noodles chiken soup (dar se poate folosi si un cub din concentrat de pui dizolvat in 200 ml de apa fiarta), curry, cateva linguri din "Thai sweet & sour spicy sauce" (de la Uncle Ben's) si cateva linguri din Moroccan magin of safron sauce (tot de la Ben's)...

e iesit YAMMY, bun-bun-bun !!!


P.S. si o melodie frumoasa, in ton cu mancarica Wilber Pan


Meniu chinezesc Picture032copy-1

2Meniu chinezesc Empty Re: Meniu chinezesc Joi 23 Apr 2009 - 18:00

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Wow! Ce bine arata!

3Meniu chinezesc Empty Re: Meniu chinezesc Joi 23 Apr 2009 - 18:38

Admin

Admin
Admin
Admin

Arata super. Ma tenteaza sa incerc si eu. Pastele alea...am si eu ceva asemanator si tot in 5 min sunt gata. Sa vad cu sosurile alea care le-ai pus in pui.

http://www.universulfamiliei.com

4Meniu chinezesc Empty Re: Meniu chinezesc Joi 23 Apr 2009 - 19:11

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Gabitza - merci

Mihaela - iese foarte bun iar sosurile ii adauga un farmec aparte

5Meniu chinezesc Empty Arata foarte bine! Joi 23 Apr 2009 - 19:19

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Maine o sa incerc si eu, sper sa-mi iasa bine!Felicitari pentru mancare!

6Meniu chinezesc Empty Re: Meniu chinezesc Joi 23 Apr 2009 - 19:22

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Merci Georgiana

7Meniu chinezesc Empty Re: Meniu chinezesc Dum 30 Aug 2009 - 0:27

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Maaaaaaaaaaaaaaama.....arata bestial

8Meniu chinezesc Empty Re: Meniu chinezesc Dum 30 Aug 2009 - 8:15

Vizitato

Anonymous
Vizitator

sar'na Rodicutzo
asta este una din mancarurile mele preferate

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Meniu pentru petrecere

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum