RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce traznai face sau ce perle spune copilul meu

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 5]

Vizitato


Vizitator

Este foarte bine ca ai pus-o in tema asa va sti sa nu te loveasca si va asculta cand ii vei spune sa faca anumite lucruri pe care poate nu le-ar face de obicei...

Admin

Admin
Admin
Admin

Saptamana trecuta Cristina a facut o boacana: si-a pus patura in cap si a sarit in pat asa. S-a dezechilibrat si a cazut cu umarul de masa, astfel ca are acum pe umar o vanataie de toata frumusetea. Iar in ajunul plecarii sa sarit tot in pat peste tati si plonjat cu capul inainte fix pe parchet, unde de asemenea acum are si acolo o vanataie, astfel ca in ultimele zile la noi in casa "vanatai" a fost cuvant de ordine.
Azi, scotocind domnisoara prin cartile pe care i le-am luat la mare a gasit una cu legune si fructe si am inceput sa discutam amandoua pe imaginile din carte. Domnisoara imi spune la o anumita imagine:
- uite, soarle, si aici una...doua vanatai(erau doua vinete).
Am corectat-o, i-am aratat diferenta dintre cele doua cuvinte, si desi la singulat zice corect vanata, la plural sunt...2 vanatai.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

ce dulce este

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Ce inventiv!Doar au aceeasi culoare amandoua!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ce scumpic!

Admin

Admin
Admin
Admin

Nu stiu daca culoare sau numele atat de asemanator o face sa le incurce. Si nu stiu de ce am impresia mereu ca Cristina nu are un vocabular bogat, ca nu cunoaste destule cuvinte, ca nu stie sa le foloseasca si ca are o usare urma de balbaiala. Imi zic mereu ca e inca mica si inca nu are vorbirea perfect dezvoltata si incerc mereu sa exersez cu ea cuvintele care le spune gresit in orbirea curenta.

http://www.universulfamiliei.com

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

E normal pt un copil de varsta ei!Oricum vad ca e tare isteata si harnicuta!Bravo ei!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Frumos jocul de cuvinte, Cristinica!

Sa va spun si una de-a lui Mihaita. De obicei, cand face vreo bubita mica (zgarietura, intepatura de insecta) si se alinta, ii punem un servetel pe "rana" si il lipim cu scotch sau hartie adeziva.
Ei, cand a fost la spital pentru cusutul ranii dupa cazatura, incepe Mihaita al meu sa urle din toti ranunchii: "Scotch, eu scotch, tata hai 'casa... buba scotch, scoooooootch!!!" Erau toti doctorii si asistentele pe jos de ras...

Vizitato

Anonymous
Vizitator

cred si eu ce dulce este, auzi la el, sarcutul se gandea k e scotch

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ai rabdare,Miha din moment ce nu este peltica,si spune atatea vorbe de duh nu ai de ce sa te temi!SWi9 vocabularul abia de acum in colo si-l va consolida:va incepe sa inteleaga adevaratul sens al cuvintelor,pana acum a invatat totul mecanic,de acum va invata si logic este foarte isteata,asa ca stai linistita!Mirule,buna faza cu Mihai,pe de alta parte numai saracutul de el stie cat l-a durut!!!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Irina, Carmen, !

Daaa, l-a durut la cusut, saracul! Si acum am facut greseala sa-i spunem ca trebuie sa scoatem atzele inainte de a pleca la mare... asa ca nu mai vroia la mare! Asa ca am dat-o la intors, ca mai vedem, poate nu trebuie scoase... bietul meu pui, e speriat rau!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Explica-i ca nu doare ca numai ce se va uita domnul doctor...poate asa ii vine inimioara la loc sa nu-i fie frica...

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Miru ai rabdare cu el si explica-i cu blandete tot ce trebuie sa-i faca dl doctor poate nu ii va mai fi frica.Sau promite-i ca ii vei cumpara ceva frumos de la mare!Multa sanatate puiutului tau!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Multumim frumos, Carmen, Giorgiana!
Va povestesc eu cum a fost si la scosul firelor!

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Mult succes la scoaterea firelor, nu o sa doara asa tare sau deloc daca s-a vindecat. Sa se vindece repede ca sa aveti o vacanta placuta.

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Multumim, Moni!

Admin

Admin
Admin
Admin

Miru, bestial Mihaita cu scotch-ul. Sunt sigura ca va fi un cavaler curajos si la scosul firelor.

Si sa va mai spun o traznaie, de tata asta nu a noastra, dar pe noi ne-a facut sa radem pana la lacrimi. Eram intr-o zi pe plaja si pe langa noi trece in fuga o fetita cam de varsta Cristinei, razand smechereste si cu ochii dupa taticul ei ca nu cumva s-o prinda. Copii fara chilotei pe plaja am vazut multi si, desi nu impartasesc puncul de vedere al acestor parini, nu ma mira si nu am nimic de comentat. La fel era si fetita asta, fara slip sau chilotei, insa...avea sutienul costumului de baie pe ea.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

pai sutienul e cel ami important, nu?

Nici eu nu sunt de acord cu plimbare in putzulica goala, chiar daca esti pe plaja. In primul rand ca le intra nisipul in toate cele, ca sa nu mai spun k sunt destui oameni nebuni si redardati pe lumea asta, din astia de au "fantezii" cu copii

Admin

Admin
Admin
Admin

Uite, la aspectul asta nu m-am gandit. Eu pur si simplu din motive igienice ii pun slip pe plaja, mai ales ca e fetita. Nu mai spun ca in prima zi, chiar langa noi era o familie cu un baiat de vreo 7 ani si statea baiatul fara slip pe plaja.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mai, sa stiti ca anul acesta e primul an in care i-am cumparat slip lui Mihaita, pana acum numai in pielea goala a fost pe plaja. Pe Andrada intentionez sa o tin in pampers, de frica nisipului, cum ati zis si voi, ea fiind fetita... sa nu-i intre pe unde nu trebuie.

PS: ieri i-am scos atele lui Mihaita, a urlat saracu', dar mai mult de frica... acum a scapat!

Admin

Admin
Admin
Admin

Miru cred ca la baietei e altfel, dar totusi cred ca si aici e o limita de varsta la care nu cred ca mai e ok sa stea fara slip. M bucur ca ati trecut cu bine peste etapa " sos atele". Pupici dulci micului nazdravan.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

MIru ma bucur ca a trecut cu bine si faza cu firele...de acum sa fii sigura ca se va feri si singur de vreo traznaie...si in legatura cu slipul....e mai bine cu din motive de sanatate dar si morale!Cine vrea fara,sa stea la nudisti,nu?

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Multumim!
Cicatricea arata uratel deocamdata, sper sa se estompeze cu timpul...

Vizitato

Anonymous
Vizitator

asa va fi Miru, cu siguranta se va estompa, sa vezi dupa ce creste puiuil mare - nici nu se va mai observa

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Multumesc, Irina! O sa-i fac o poza sa o vedeti si voi.

Admin

Admin
Admin
Admin

In seara asta pentru cateva minute s-a luat curentul exact in momentul in care Cristina se uita cu tati la Tom si Jerry. Suparat ca nu mai poate sa se uite a dat sa planga, dar apoi s-a razgandit si a concluzionat:
- Nu mai e curent! trebuie sa-l reparam noi...toti trei!. Sati!.Am eu doua.... doua...
si a fugit grabita in camera ei de unde s-a intors cu sculele ei si i-a dat lui tati un ciocan, iar ea cu unul:
- hai sa reparam tati!

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum