RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Tagetes patula (craita)

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Mar 16 Iun 2009 - 19:47

Vizitato


Vizitator

wow!frumoasa foc!

27Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Mar 16 Iun 2009 - 21:10

Vizitato

Anonymous
Vizitator

merci mult carmen

28Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Mar 16 Iun 2009 - 22:14

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Sonia's mom a scris:mi-a mai inflorit o craita


Este foarte frumoasa!

29Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Mier 17 Iun 2009 - 11:51

Vizitato

Anonymous
Vizitator

merci Gabitza

30Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Dum 28 Iun 2009 - 9:58

Admin

Admin
Admin
Admin

Mi-am adunat si eu toata craitele intr-o singura jardiniera si le-am scos afara pe pervarz:

Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Flori25iunie0

Acum dupa vreo 2 zile de stat afara si udate de mama natura pare sa le merga mult mai bine. Astept sa se deschida niste bobocei si le voi poza iar.

http://www.universulfamiliei.com

31Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Dum 28 Iun 2009 - 14:09

Vizitato

Anonymous
Vizitator

SUper tare!Ale mele sunt ca ale Irinei,am doua inflorite dar am si altfel alea sunt mai lenese,nu au binevoit inca sa-si arate splendoarea nu-mi ramane decat sa astept...

32Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Dum 28 Iun 2009 - 19:32

Admin

Admin
Admin
Admin

Ale mele sunt un soi cu flori mici. Unele sunt iesite din seminte( cele mai inalte) iar celelalte sunt cumparate si pe o tulpina sunt multe varfuri cu boboci.

http://www.universulfamiliei.com

33Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Lun 29 Iun 2009 - 9:13

Vizitato

Anonymous
Vizitator

La noi in parc au pus craite (ca si anul trecut) si au inflorit toate. Spre bucuria copiilor, care le "plivesc" zilnic.
Sunt flori carora le place soarele, asa ca sa le tineti in balcon/geam la soare. Cresc mari si infloresc foarte mult, pana in toamna veti avea mereu flori.

34Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Lun 29 Iun 2009 - 9:22

Admin

Admin
Admin
Admin

Si in Brasov ii vad ca schimba florile in functie de perioada lor de inflorire. Chiar in acest week-end i-am vazu cu carucioarele de flori in ronduri dar n-am retinut ce flori pun. CRaitle cred ca le scoteau ca au fost puse mai demult.

http://www.universulfamiliei.com

35Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Lun 29 Iun 2009 - 20:39

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Si la noi pe esplanada este o veselie cu florile,mai ales ca avem si trandafiri asa de multi si de diverse culori...de craite nu mai spun ,petunii si regina noptii,seara cand iesi la plimbare este o placere!

36Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Mar 30 Iun 2009 - 21:50

Admin

Admin
Admin
Admin

Craitele mele, de cand sunt afara au inflorit toate:

Tagetes patula (craita) - Pagina 2 IMG_5315

http://www.universulfamiliei.com

37Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Mier 5 Aug 2009 - 12:23

Vizitato

Anonymous
Vizitator

intr-un final am gasit o craita batuta


Tagetes patula (craita) - Pagina 2 P1330608

38Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Empty Re: Tagetes patula (craita) Dum 31 Iul 2011 - 20:00

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Craitele mele..am mai multe dar pe astea le-am fotografiat

Tagetes patula (craita) - Pagina 2 Image020ev

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum