RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

La circ

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1La circ Empty La circ Mar 14 Apr 2009 - 11:24

Admin

Admin
Admin
Admin

Vinerea trecuta am fost cu Cristina la circ, impreuna cu un coleg de-al ei, Denis. Copii au fost foarte nerabdatori sa vada animalele salbatice si abia asteptau sa intre. Inainte de spectacol am profitat de lumea putina si i-am plimbat cu poneii:

La circ 10aprilie4

Nerabdatori sa inceapa spectacolul, nu puteam sa le fac o poza fara sa se strambe macar unul din ei:

La circ 10aprilie8

La circ 10aprilie7

Odata cu inceperea spectacolului, s-au linistit cat de cat( isi doreau si ei jucarii luminoase, dar le-am promis ca le luam la sfarsit daca stau cuminti). Spectacolul mie mi-a placut. Au fost acrobati, echilibristi, un clovn - mi-a placut ca a avut doar un singur numar cel cu scosul intrumentelor muzicale din buzunare, cand i se confisca unul ca nu are voie sa cante/fluiere. A mai fost un numar cu aruncat de topoare, au folosit o persoana din public, ii puneau un sac negru pe cap si doar se prefaceau ca arunca, fara sa-i vada voluntarul. Era distractiva expresia lui cand ii ridicau sacul de pe cap si vedea toporul infipt langa el.
Alte numere din program: un mancator de flacari, dresura de ponei, lei, si alte animale, acrobatie pe panglici, etc... Iata cateva poze din spectacol:

La circ 10aprilie9
La circ 10aprilie15
La circ 10aprilie16
La circ 10aprilie17
La circ 10aprilie23
La circ 10aprilie26
La circ 10aprilie27
La circ 10aprilie28
La circ 10aprilie31
La circ 10aprilie33
La circ 10aprilie37
La circ 10aprilie38
La circ 10aprilie44
La circ 10aprilie50

http://www.universulfamiliei.com

2La circ Empty Re: La circ Mar 14 Apr 2009 - 17:37

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Waw, ce frumos! Felicitari!
Imi aduc aminte, cand am fost prima oara la Circ in Bucuresti, cred ca aveam vreo 8 ani si tata a luat bilete in primul rand si erau si lei in spectacol (am vazut ca si la voi au fost). Tremuram de emotie si fericire, am fost vrajita de spectacol!

3La circ Empty Re: La circ Mar 14 Apr 2009 - 17:39

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Daaa, si noua ne place foarte mult la circ.

4La circ Empty Re: La circ Mar 14 Apr 2009 - 20:04

Admin

Admin
Admin
Admin

Noi am mai fost o data anul trecut la un circ aici in Rasnov. Cristina a fost incantata ca a fost primul ei spectacol de circ. Chiar s-a cunoscut acum ca ea a mai fost si alta data. Spectacolul de atunci mie mi-a lasat insa un gust amar cand am vazut animalele ce prost erau ingrijite, numerele foarte simple ridicate la rang de arta si multe altele( de ex nu au avut nici lei si nici acrobat pe esarfe din alea ( chiar nu stiu cum le spune).
Spectacolul de acum insa mi-a placut si mie mult si m-a impresionat: costume ingrijite, numere chiar daca nu spectaculoase, dar realizate cu grija, cu daruire. Si ce mi-a placut cel mai mult : toti oameniii circului emanau o unitate, o caldura si o dragoste comuna fata de animale care aratau foarte bine si se recunostea imediat ca sunt bine ingrijite.

http://www.universulfamiliei.com

5La circ Empty Re: La circ Mier 15 Apr 2009 - 8:40

Vizitato

Anonymous
Vizitator

super super
ce spectacol frumos, si Cristinica cred k a ramas super incantata....
hai k ne-ati deschis pofta de circ, poate mai mergem si noi

6La circ Empty Re: La circ Mier 15 Apr 2009 - 12:23

Admin

Admin
Admin
Admin

Duceti-va mami. La cat de incantata am vazut-o pe Sonia la balet sau la cinema, cred ca circul o va incata enorm.

http://www.universulfamiliei.com

7La circ Empty Re: La circ Dum 24 Mai 2009 - 21:57

Vizitato

Anonymous
Vizitator

si cateva poze de la parada Festivalului International de Arta a Circului

P.S. am mers cu ei tot traseul p-ta unirii - tineretul, pentru ca:
1. 80% din reprezentantii circului din Germania si 90% din reprezentantii circului din USA - vorbeau rusa si am mai schimbat cateva vorbe cu unii si cu altii
2. oricum ne era in drum


La circ P1310122

La circ P1310124

La circ P1310125

La circ P1310133

La circ P1310127

La circ P1310135

La circ P1310136

La circ P1310138

La circ P1310134



si puiul meu mic absolut fascinat de caluti si de faptul k am mers tot drumul alaturi de participantii paradei


La circ P1310147

8La circ Empty Re: La circ Dum 24 Mai 2009 - 22:42

Admin

Admin
Admin
Admin

Foarte frumoasa parada. Ma bucur ca ati putut s-o vedeti si ca Soniei i-a placut atat de mult.

http://www.universulfamiliei.com

9La circ Empty Re: La circ Lun 25 Mai 2009 - 7:46

Vizitato

Anonymous
Vizitator

a fost foarte frumos, merci inca o data pt. telefon, si pentru ca v-ati gandit la noi

10La circ Empty Re: La circ Lun 25 Mai 2009 - 8:16

Admin

Admin
Admin
Admin

Cu placere.

http://www.universulfamiliei.com

11La circ Empty Re: La circ Lun 25 Mai 2009 - 10:58

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Foarte frumos, faine poze, felicitari!
Miha, multumim si noi ca ne-ai anuntat de parada , din pacate nu am ajuns, evident, pt ca noi ne-am sarbatorit ieri. Dar vreau sa il conving pe Cristi sa il duca pe Mihaita la circ!

12La circ Empty Re: La circ Lun 25 Mai 2009 - 11:04

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Merci mult Miru

13La circ Empty Re: La circ Lun 25 Mai 2009 - 11:14

Admin

Admin
Admin
Admin

Miru a scris:Foarte frumos, faine poze, felicitari!
Miha, multumim si noi ca ne-ai anuntat de parada , din pacate nu am ajuns, evident, pt ca noi ne-am sarbatorit ieri. Dar vreau sa il conving pe Cristi sa il duca pe Mihaita la circ!
Sper sa-l convingi pt ca sunt sigura ca lui Mihaita ii va placea foarte mult acolo.

http://www.universulfamiliei.com

14La circ Empty Re: La circ Lun 25 Mai 2009 - 11:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Pe mine m-ar interesa circul care va avea spectacole in parcul Titan, insa este cam departe de noi
Dar, cine stie, mai ales k vine soacra, poate mergem cu totii

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum