RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Desertul meu preferat - chec Bounty

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Desertul meu preferat - chec Bounty Empty Desertul meu preferat - chec Bounty Mier 27 Mai 2009 - 20:31

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ingr.
- 125 gr unt
- 100 gr zahar
- 1 zahar vanilat
- 3 oua
- putina sare
- 200 gr faina
- 2 linguritze praf de copt (fara varf)
- 3 linguri lapte
- 50 gr nuca de cocos
- sortisoara, cardamon si esenta de lamaie
- 8 caise
- 3 ciocolati Bounty


Untul se mixeaza cu zaharul, zaharul vanilat si sarea. Apoi se adajuga ouale unul cate unul si se mixeaza bine. Dupa aceia adaugam faina cu praful de copt, amestecam si mai agaugam laptele. Totul trebuie sa fie ca o pasta. Adaugam esentele si nuca de cocos.
Tapetam forma de chec cu hartie de copt. Punem jumatate de compozitie, deasupra se aseaza ciocolatile Bounty. Se adauga restul de compozitie si deasupra se pun caisele.
Se coace cam 30 minute la foc mare, si 20 de min - la foc mijlociu.
Se orneaza cu glazura de cioco si nuca de cocos
Nu am cuvinte k sa va desciu cat de delicios este


Desertul meu preferat - chec Bounty P1310208

Desertul meu preferat - chec Bounty P1310209

Desertul meu preferat - chec Bounty P1310224

preluat de pe culinar si modificat dupa gulstul meu

2Desertul meu preferat - chec Bounty Empty Re: Desertul meu preferat - chec Bounty Joi 28 Mai 2009 - 10:54

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Arata nemaipomenit!

3Desertul meu preferat - chec Bounty Empty Re: Desertul meu preferat - chec Bounty Joi 28 Mai 2009 - 17:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Merci mult Miru, are si un gust pe masura

4Desertul meu preferat - chec Bounty Empty Re: Desertul meu preferat - chec Bounty Dum 30 Aug 2009 - 11:33

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Moaaaaaaaaaaaa....e beton.Yupiiiiiiiiiiiiiii,o sa-l fac,o sa-l fac

5Desertul meu preferat - chec Bounty Empty Re: Desertul meu preferat - chec Bounty Mier 2 Sept 2009 - 9:53

Vizitato

Anonymous
Vizitator

mercikkkkkkkkkkkkkk

mami daca il faci, sa-mi zici te rog cum ti-a iesit... pe bune de nu mi se pare cel mai delicios desert

6Desertul meu preferat - chec Bounty Empty Re: Desertul meu preferat - chec Bounty Mier 2 Sept 2009 - 10:44

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Sonia's mom a scris:mercikkkkkkkkkkkkkk

mami daca il faci, sa-mi zici te rog cum ti-a iesit... pe bune de nu mi se pare cel mai delicios desert
Sigur mami

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Chec rapid

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum