RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Inghetata economica de fructe

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Inghetata economica de fructe Empty Inghetata economica de fructe Lun 1 Iun 2009 - 11:58

Admin

Admin
Admin
Admin

Inghetata economica de fructe

Ingrediente

- 250 g zahar sau fructoza
- 250 g iaurt
- 500 g fructe( banane, capsune, fragi sau caise)

Mod de preparare:

Iaurtul se freaca cu zaharul. Cand nu se mai simpte zaharul se adauga fructele pasate, se omogenizeaza compozitia, se pune in forme si se baga la congelator.

Eu am facut cu banane si e super buna.



Ultima editare efectuata de catre MNiko in Mar 2 Iun 2009 - 17:21, editata de 1 ori

http://www.universulfamiliei.com

2Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Lun 1 Iun 2009 - 22:47

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

ce super!o sa fac si eu maine cu capsuni!

3Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Lun 1 Iun 2009 - 22:53

Admin

Admin
Admin
Admin

Spor. Eu vreau sa incerc cu kiwi sa vad daca merge.

http://www.universulfamiliei.com

4Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Lun 1 Iun 2009 - 23:07

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

de fapt abia acum imi aduc aminte!Eu si inghetata nu prea mai "socializam"?Tot din cauza ei am avut si probleme!O asa fac oricum pt Cristi!Multumesc pentru reteta!

5Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Lun 1 Iun 2009 - 23:55

Admin

Admin
Admin
Admin

Georgiana, eu am gustat inainte s-o bag la congelator si a fost buna asi asa. CRed ca tie iti poti opri o portie si o tii in frigider ca sa mancati impreuna.

http://www.universulfamiliei.com

6Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Mar 2 Iun 2009 - 14:39

Vizitato

Anonymous
Vizitator

o sa incercam si noi retea asta

7Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Mar 2 Iun 2009 - 14:43

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

MNiko a scris:Georgiana, eu am gustat inainte s-o bag la congelator si a fost buna asi asa. CRed ca tie iti poti opri o portie si o tii in frigider ca sa mancati impreuna.


Ai dreptate Mihaela!o IDEE tare buna!Asa o sa mananc si eu inghetata!

8Inghetata economica de fructe Empty Re: Inghetata economica de fructe Mar 2 Iun 2009 - 19:02

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Suna bine! Cred ca voi testa si eu reteta! Multumim!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum