RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Detergentii de haine

2 participanți

Noii detergenti "compactati" vi se par mai concentrati sau mai eficienti?

Detergentii de haine Vote_lcap133%Detergentii de haine Vote_rcap1 33% [ 2 ]
Detergentii de haine Vote_lcap167%Detergentii de haine Vote_rcap1 67% [ 4 ]
Total voturi : 6


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Detergentii de haine Empty Detergentii de haine Mier 8 Iul 2009 - 0:19

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Cum vi se par noii detergenti compactati? Ca mie nu mi se par deloc mai eficienti. Folosesc aceeasi cantitate si tot nu spala bine. Nu reusesc sa scot petele de mancare de pe haine cu niciunul. Si inca ceva: ati remarcat sa se fi micsorat masurile de plastic din pungi? Ca eu nu am gasit nici una mai mica decat inainte...

2Detergentii de haine Empty Re: Detergentii de haine Mier 8 Iul 2009 - 8:55

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Eu nu am mai fost multumita de Persil sau Ariel dupa ce s-a trecut pe formula compactata. Nu au mai curatat ca inainte.
Am trecut cu succes pe Dero surf/Bonux - era unul cu fary active si scotea si petele de un an vechi (e testat pe prosoapele de bucatarie, ca acolo eu am o "problema" - trebuie sa iasa curate luna).
Masura o folosesc dupa ochi, pun cat stiu eu ca am nevoie, in functie de rufe. Iar la cele albe adaug mereu Ace, iar la ale Mirunei chiar si la cele mai roz/galbene pun 1/2 masura ca nu le decoloreaza.

3Detergentii de haine Empty Re: Detergentii de haine Mier 28 Oct 2009 - 22:39

Admin

Admin
Admin
Admin

Si eu folosesc aproape mereu Ace la rufele albe. Cel mai des ca detergent foloseam Dero surf cu aloe vera sau Persil senzitive ( cred ca nu se mai face parca). Acum am luat tide ca nu mai aeram multumita de ceilalti si parca e ceva mai bine. Ce am observat insa la noi cel putin e ca temperatura mare si lipsa calgonului fac detergentii ineficienti.

http://www.universulfamiliei.com

4Detergentii de haine Empty Re: Detergentii de haine Joi 12 Noi 2009 - 20:26

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

danamir a scris:
Am trecut cu succes pe Dero surf/Bonux - era unul cu fary active si scotea si petele de un an vechi (e testat pe prosoapele de bucatarie, ca acolo eu am o "problema" - trebuie sa iasa curate luna).
Masura o folosesc dupa ochi, pun cat stiu eu ca am nevoie, in functie de rufe. Iar la cele albe adaug mereu Ace, iar la ale Mirunei chiar si la cele mai roz/galbene pun 1/2 masura ca nu le decoloreaza.
Si eu folosesc Bonux in formula compacta, dar cu levantica si spala foarte bine!
Nu folosesc Ace ci Vanish pentru ca imi este frica sa nu se subtieze tesaturile!Iar calgon folosesc cam la 2 spalari, deoarece cred ca e apa cam dura la Bucuresti si nu vreau sa am probleme cu masina!

5Detergentii de haine Empty Re: Detergentii de haine Joi 12 Noi 2009 - 23:01

Admin

Admin
Admin
Admin

Pana cum cateva luni eu am pus calgon la fiecare spalat. Cand i-am spus sotului ca nu mai pun de fiecare data m-a certat si adevarul e ca el cam are dreptate. Ni s-a infundat odata masina din cauza mizeriilor venite in apa cand s-au schimbat tevile in cartier. Si asta in conditiile in care avem puse filtre inainte de intrare apei in masina de spalat.

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum