RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ingrijirea jucariilor

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Ingrijirea jucariilor Empty Ingrijirea jucariilor Mier 28 Oct 2009 - 22:32

Admin

Admin
Admin
Admin

Cum aveti grija de jucariile copiilor vostrii? Cat de des le spalati? Cum le spalati? Ce produse folositi pentru a le tine mereu curate?

http://www.universulfamiliei.com

2Ingrijirea jucariilor Empty Re: Ingrijirea jucariilor Joi 29 Oct 2009 - 15:17

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Eu le spal ori de cate ori le arunca, adica foarte des. La un moment dat tineam un castronel de plastic cu apa langa noi cand mergeam la bunici in curte pentru ca le arunca in continuu pe jos. Cele din material le spal o data pe saptamana daca nu se prea joaca cu ele, dar de obicei se joaca cu cele din cauciuc sau plastic moale care chitaie ca le roade si atunci pe acelea le am in vedere in primul rand. Le spal cu apa si putin detergent dupa care clatesc foarte bine la sfarsitul zilei iar in timp ce se joaca cu ele doar cu apa ca le arunca pe jos.

3Ingrijirea jucariilor Empty Re: Ingrijirea jucariilor Joi 29 Oct 2009 - 20:29

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Am spalat zornaitoarele cu apa si sapun, dar numai pana a implinit Andrada 8 luni, iar la Mihaita la fel. Acum nu mai spal decat ceea ce iese in afara casei. Plusurile le spal ocazional, la masina.

4Ingrijirea jucariilor Empty Re: Ingrijirea jucariilor Lun 23 Noi 2009 - 12:55

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Chiar acum am bagat cateva "plusuri "la spalat,in acelasi timp cu hainele baiatului:detergent normal+balsam

5Ingrijirea jucariilor Empty Re: Ingrijirea jucariilor Lun 23 Noi 2009 - 14:00

Admin

Admin
Admin
Admin

Azi am bagat si eu niste rufe la spalat si facand planul pt paturi si pilote in ce ordine sale spal pana la sarbatori, mi-am amintit si de plusurile astea. Sa vad daca imiintra toate intr-o singura tura.

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum