RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce fel de paine consumi?

2 participanți

Ce fel de paine consumi?( se pot alege variante multiple la vot)

Ce fel de paine consumi? Vote_lcap147%Ce fel de paine consumi? Vote_rcap1 47% [ 8 ]
Ce fel de paine consumi? Vote_lcap118%Ce fel de paine consumi? Vote_rcap1 18% [ 3 ]
Ce fel de paine consumi? Vote_lcap112%Ce fel de paine consumi? Vote_rcap1 12% [ 2 ]
Ce fel de paine consumi? Vote_lcap16%Ce fel de paine consumi? Vote_rcap1 6% [ 1 ]
Ce fel de paine consumi? Vote_lcap112%Ce fel de paine consumi? Vote_rcap1 12% [ 2 ]
Ce fel de paine consumi? Vote_lcap15%Ce fel de paine consumi? Vote_rcap1 5% [ 1 ]
Total voturi : 17


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Ce fel de paine consumi? Empty Ce fel de paine consumi? Mar 12 Ian 2010 - 8:55

Admin

Admin
Admin
Admin

Ce fel de paine consumi? Alba, neagra, de secara,graham? De ce alegi acest tip de paine?

http://www.universulfamiliei.com

2Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mar 12 Ian 2010 - 11:05

Vizitato

Anonymous
Vizitator

maninc piine alba din obisnuinta recunosc desi nu e foarte sanatos consumul acesteia, rar ins amai iau si piine neagra de la brutarie direct caci la magazinul din coltul blocului unde stau nu ar edecit piine alba !

3Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mar 12 Ian 2010 - 17:36

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Sincer?Paine alba si Graham,dar eu mai fac si paine de casa,va dati seama deci...

4Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mier 13 Ian 2010 - 20:15

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

In ultima vreme am incercat sa nu mananc paine deloc ci doar fulgi de cereale integrale!
Nu sunt deloc gustoase, dar fac eforturi sa leCe fel de paine consumi? 337898 .Sper sa ma invat cu ele si sa nu mai revin la paine! Ce fel de paine consumi? 888641

5Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mier 13 Ian 2010 - 20:18

Admin

Admin
Admin
Admin

Noi in general consumam paine neagra sau de secara. Daca nu gasim atunci luam alba. In viitor e posibil sa incepem sa consumam numai paine de casa fara sare din cauza regimului pe care va trebui sa-l tina Cristina.

http://www.universulfamiliei.com

6Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mier 13 Ian 2010 - 20:25

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

MNiko a scris:Noi in general consumam paine neagra sau de secara. Daca nu gasim atunci luam alba. In viitor e posibil sa incepem sa consumam numai paine de casa fara sare din cauza regimului pe care va trebui sa-l tina Cristina.
Am tinut si eu o luna un astfel de regim fara sare in clasa a 8, si mama imi facea mereu paine de casa, deoarece nu avea incredere in acea paine din comert "fara sare".Si mancare facea intai fara sare si fara condimente pentru mine, si apoi o condimenta si pentru ei.
Oricum painea de casa e mult mai gustoasa! Ce fel de paine consumi? 283457

7Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mier 13 Ian 2010 - 20:29

Admin

Admin
Admin
Admin

Din intamplare am facut intr-o zi paine fara sare pt ca am uitat sa pun sarea in masina de facut paine. Nu mi s-a parut chiar asa de rea painea atunci, dar e adevarat ca restul mancarurilor aveau sare si deci e posibil sa-i fi atenuat lipsa de sare. Oricum cu 2 copii care vor fi in regim fara sare o sa trec si eu probabil la acelasi regim.

http://www.universulfamiliei.com

8Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Mier 13 Ian 2010 - 20:40

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

MNiko a scris:Din intamplare am facut intr-o zi paine fara sare pt ca am uitat sa pun sarea in masina de facut paine. Nu mi s-a parut chiar asa de rea painea atunci, dar e adevarat ca restul mancarurilor aveau sare si deci e posibil sa-i fi atenuat lipsa de sare. Oricum cu 2 copii care vor fi in regim fara sare o sa trec si eu probabil la acelasi regim.
Se simte mult de tot diferenta, fara sare complet e tare dificil, eu eram clasa a 8-a si tot faceam mofturi ca nu-mi place, dar mama reusea sa ma convinga.Imi dadea fructe sau dulciuri, plus ca si ea manca la fel ca mine, ca sa ma incurajeze! Ce fel de paine consumi? 888641

9Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Joi 14 Ian 2010 - 17:07

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Oroicum e mai sanatos fara exces de sare in alimente !

10Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Joi 14 Ian 2010 - 18:08

Admin

Admin
Admin
Admin

Azi am gasit in oras paine fara sare si am luat de duriozitate. Pare ceva dulce si cum imi era si foame atunci as fi mancat-o toata goala.

http://www.universulfamiliei.com

11Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Joi 14 Ian 2010 - 19:07

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela,sa iti dau o idee:eu mai fac si eu paine fara sare,dar pun in ea mirodenii:chimion,busuioc si putin piper iese gustoasa,daca are voie la asa ceva poti incerca

12Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Joi 14 Ian 2010 - 21:21

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumim de idee Carmen, dar noua nu prea ne plac mirodeniile astea. O sa vedem atunci.

Bine, am si norocul ca asta mica e invatata sa manance putina paine, deci...

http://www.universulfamiliei.com

13Ce fel de paine consumi? Empty Re: Ce fel de paine consumi? Sam 16 Ian 2010 - 13:47

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Eu cand framant si fac paine de casa pun si cartofi pisati,dar din cei fierti in coaja,imi place mult painea asta...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum