RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Decoupage/tehnica servetelului - realizari ale copiilor

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Fata mea cea mare a avut de facut pentru la scoala un ceas de carton. Stiu ca era activitate la lucrul manual, dar in acelasi timp la matematica invata despre masurarea timpului. Chiar daca a primit "scutire" de la aceasta activitate (are un joc cu ceas, zilele saptamanii si lunile anului), domnisoara mea tot a vrut sa-l faca.
Prin urmare ne-am apucat de treaba si am vrut sa-l facem ceva mai vesel asa ca am ajuns la a folosi tehnica servetelului.
Surprinzator a ascultat foarte atent indicatiile mele si le-a aplicat aproape perfect, lucrand in paralel cu mine ( eu am facut un ceas pt cea mica)

Rezultatul ( cel din stanga este opera ei):

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

https://mniko.blogspot.com/

coca

coca
Activ
Activ

Felicitari fetelor! Si uite-asa se lipeste de fata placerea de a face lucruri frumoase! Sa nu o lasi sa uite, mai pune-o la "treaba":).
Minunate ceasuri si sigur este foarte mandra de creatia ei. Are si de ce!

monatibi

monatibi
Ucenic
Ucenic

FOARTE FRUMOS!

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Coca, e topita pur si simplu dupa asa ceva. N-am eu timp sa sta cu ea la cate ar vrea ea sa faca. Daca ma vede ca pun mana pe ceva vrea si ea sa incerce. A inceput sa faca de la un an si jumatate diverse chestii cu hartie adecvate varstei ei. O sa caut pozele si o se le pun si pe forum. Acum are incepute o cusatura pe etamina si o bentita la andrele.

Mona, multumim.

https://mniko.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum