RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Simularile, testele nationale si bacul - vazute din prisma parintilor

+4
Adelina
Corina
luminita.predoi
MNiko
8 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

MNiko


Admin
Admin

La care medii te referi? Ale liceeelor? Nu stiu ce medii sunt alea. In mod normal fiecare sectie trebuie sa aiba cate un cod. Treci sectiile liceului in ordinea preferintelor voastre.

De ex, sa zicem ca voi vreti o sectie de informatica, si in oras sunt asa

Liceul1, sectie de info cod A11, sectie mate A12, sectie chimie A13, sectie Filologie A14
Liceul2, sectie de info cod A21, sectie mate A22, sectie biologie A23, sectie engleza A24, sectie filologie A25
Liceul3, sectie de economie cod 311, sectie mate A32, sectie contabilitate A33,
Liceul4, sectie de mate A41, sectie fizica A42, sectie chimie A13, sectie Filologie A14
Liceul5, sectie de info cod A51, sectie mate A52, sectie chimie A53, sectie fizica A54sectie Filologie A55
Voi dorind sa zicem liceul 2, sectia de info atunci primul cod pe care il treceti este A21. Apoi, depinde ce doriti mai mult liceul sau neapatar o sectie de info. Sa zicem ca vrei liceul, la sectia de mate si treci a doua optiune A22, Daca va convine si sectia de biologie de la acel liceu treci urmatorul cod A23, apoi treci la celelalte licee sectiile de info in ordinea preferintelor liceelor. Sa zicem ca iti convine mai mult liceul 5 atunci treci codul lui urmatorul. Lista de optiuni ar arata dupa mine cam asa: A21, A22, A23, A51, A11, A52, A32, A12,A41,A42,A54,A53, A13
Sau daca vreau mai mult info decat liceul, trec toate sectiile de info la inceput, in ordinea in care prefer liceele A22, A51, A11, A22. A23, A52, A32, A12,A41,A42,A54,A53, A13

Sper ca m-am facut inteleasa.

https://mniko.blogspot.com/

Corina

Corina
Admin
Admin

La noi prioritara e sectia asa ca trecem toate sectiile de info in ordinea preferintelor liceelor si apoi mergem pe sectii de mate in ordinea liceelor preferate si apoi mai vedem ce mai trecem.
Azi am fost in oras si am vorbit cu niste fosti colegi. Se pare ca mediile de admitere sunt mult mai mici ca anul trecut, in jur de un punct. Nu stiu cum e pe la Bucuresti dar ia in calcul si sectii la care s-a intrat anul trecut cu medii mai mari cu un punct si ceva decat media fetei....
De exemplu la Roman la CNRV ultima media la info, anul trecut a fost 9.25 si se preconizeaza ca anul asta va fi 8.80 iar la filologie ultima medie anul trecut a fost 8.54 si se preconizeaza ca anul asta va fi in jurul lui 7 sau mai putin un pic...

http://www.prima-zi.blogspot.com

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Deci ultima medie de intrare de anul trecut era vorba. In principiu eu nu as tine cont de ea indifferent de media pe care as avea-o acum. Chiar daca nu pare sa am sanse la un anumit liceu pe care il doresc eu, tot as trece mai intai acele coduri.
Eu am lucart cateva luni in inspectoratul scolar exact atunci cand s-a introdus acest algoritm cu coduri si pt repartitia profesorilor. Era scos la titularizare un post la unul dintre cele mai ravnite licee din oras. Un fost coleg de-al meu avea a doua medie la examen si obisnuit cu repartitiile in sesiune publica se gandea ca nu are sanse sa obtina acel post, dar l-am convins sa treaca totusi pe prima pozitie acea optiune. Si chiar a fost repartizat acolo pt ca cea cu prima media a trecut ca prima optiune alt pot. Asa ca nu se tie niciodata. Sfatul meu e sa treci pe lista chiar si cele mai bune licee daca iti doresti la ele, chiar daca nu pare sa fie sanse. Important e ca pe primele pozitii sa fie chiar ceea ce va doriti cel mai mult.

https://mniko.blogspot.com/

nuti09

nuti09
Activ
Activ

Exact, Niko....asa am procedat si eu la titularizare...am trecut e primul loc postul dorit...au fost altii cu nota maxima dar au trecut alte coduri pe prima pozitie..asa ca, cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns pe postul resectiv.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum