RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Martisor 2016 - schimb

+7
micasera
Corina
monatibi
Maria.N
nuti09
Camelia
MNiko
11 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 5]

51Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 9:30

MNiko


Admin
Admin

Buna.
Dupa cum vedeti ca arata lista de participanti la acest schimb, avem o mica mare problema cu serioziatea unor membri. Va spun sincer ca e prima data cand ma intalnesc cu o astfel de situatie, nici pe alte forumuri unde nu eram admin sau organizator de schimb nu am mai vazut asa ceva, in consecinta nu stiu cum ar trebui sa procedez in continuare asa ca va cer opinia voua in legatura cu subiectul.
Schimbul a spus clar: exista un termen limita pana la care se pot pune pozele, altfel nu se mai accepta participarea la urmatoarele schimburi concursuri. termenul acesta a fost pe 18 feb si deja au trecut de atunci cateva zile bune. Ca exista probleme de ordin tehnic, ca nu merge netul, ca nu se incarca poza, etc...sunt situatii in care se poate intelege o intarziere, dar banuiesc ca aceste situatii se pot anunta intr-un fel sau altul.
Celor doua participante care nu au afisat pana acum poza, eu le-am trimist nu doar mesaje private ci si email-uri de atentionare asupra schimbului. Sincer am sperat ca daca au intarziat cu afisarea pozei, totusi daca s-au inscris la schimb atunci vor continua sa participe si vor scrie macar o scuza pt care au intarziat cu poza. Mesajele private va asigur ca au fost primite, email-urile cu siguranta citite pt ca doamnele au intrat pe forum, sambata ultima data, insa ..... fara a scrie nimic despre ce intentii au.
In conditileastea am ajuns sa ma intreb daca nu cumva ne aflam in situatia nerespectarii cuvantului data la insrierea la schimb si astfel doi dintre ceilalti participanti la schimb sa nu primeasca un martisor asa cum ar trebui.
Ce ati propune voi sa facem in continuare? Cum ar trebui sa procedez: sa las schimbul sa se desfasoare asa cum a fost programat initial si sa se trimita si celor doua doamne martisorul chiar daca exista inca riscul ca ele sa nu trimita nimic sau daca mai e timp sa rog partenerii care ar trebui sa le trimita lor sa faca o modificare a destinatarilor si sa le "sarim" pe cele doua?

https://mniko.blogspot.com/

52Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 10:03

Corina

Corina
Admin
Admin

Sau sa primeasca cele doua doamne martisoarele asa cum a fost planificat si sa ne asiguram ca participantii care ar trebui sa primeasca de la cele doua doamna sa primeasca martisoare si de la altcineva, pentru siguranta. Eu ma ofer sa trimit inca un plic fara sa il afisez pe forum. Sa fie o surpriza.

http://www.prima-zi.blogspot.com

53Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 15:30

monatibi

monatibi
Ucenic
Ucenic

Nu am reusit sa afisez..dar de trimis trimit sigur...nu imi sta in caracter sa incurc...sper sa reusesc deseara sa pun poza.Au intervenit unle probleme ,martisorul il am gata de mult,altfel nu ma bagam,scuze...

54Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 16:06

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Zic si Eu sa mai asteptam Putin....pe micasera. Poate nu a putut pune poza.....

55Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 17:42

Corina

Corina
Admin
Admin

A ajuns postarita la mine, ca eu la posta nu m-am incadrat in timp...
Maria e superb martisorul iar felicitarea arata mult mai bine decat in poza!
Multumesc mult! Postez mai tarziu foto. Cand ma mai adun cu treaba...

http://www.prima-zi.blogspot.com

56Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 19:18

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Corina, ma bucur ca a ajuns martisorul si ca iti place...
Legat de situatia celor care nu au afisat martisorul ....zic sa asteptam pana pe 1 martie... si daca nu vor trimite sa fie trecuti pe o lista neagra...
Celor fara partener de schimb sa le trimite martisor dupa data de 1 martie (la mine se dau martisoare incepand cu data de 1 martie pana pe 8 )

57Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 20:10

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Buna seara!
Ei bine, eu zic ca Maria, sa fie trecuti pe lista neagra cei care nu respecta regulile la orice schimb.
Daca te inscrii, o faci tocmai fiindca crezi ca te vei tine de cuvant, orice ar fi
Din acest motiv nu m-am inscris, desi imi doream si eu sa particip, la mine problema ar fi fost din punct de vedere financiar,dar asta e alta poveste, deci, stiind ca nu pot sa ma incadrez in timp, m-am abtinut...
Iar in legatura cu cei ramasi fara martisor, cine poate , le va trimite un altul
Si la noi tot de pe 1 martie pana pe 8 martie se ofera martisoare,deci nu e tarziu
Sa mai asteptam intarziatii!

58Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 21:55

AlegereaMea

AlegereaMea
Incepator
Incepator

Buna seara,

Mi-a placut tare mult ideea voastra cu schimbul de martisoare, mi-am facut in aceasta seara cont, sper ca in viitor sa respect conditiile de participare la evenimentele de acest gen.
Succes tuturor!

59Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 22 Feb 2016 - 23:23

monatibi

monatibi
Ucenic
Ucenic

Nu am reusit sa fac o poza mai buna acum seara

Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 M7dw0l

60Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mar 23 Feb 2016 - 9:38

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Trebuie sa spun ca am fost contactata si pe privat in legatura cu acest subiect, iar parerea generala este sa lasam schimbul sa se desfasoare asa cum a fost organizat initial si sa trimitem un martisor "de consolare" daca va fi cazul ca cineva sa nu primeasca. Sper ca totusi sa nu trebuieasca nimeni sa astepte acel martisor de consolare si ca toata lumea isi va respecta partea lui de intelegere. Mesajul si raspunsul promt al lui monatibi ma incurajeaza sa cred ca nu vom ajunge in aceasta situatie si ca toata povestea a fost o greseala de comunicare. Nu-mi place sa fac liste negre si sper sa nu fie cazul nici acum

Asa cum am spus si in mesajul de mai sus, cred ca toti intelegem daca apar probleme fie personale fie de ordin tehnic si nu putem afisa la timp sau mai intarziem putin cu expedierea, insa marea mea rugaminte este sa incercam sa comunicam cumva acest lucru. Va spun sincer ca daca as fi primit un raspuns la mesajele pe care le-am trimis nu as mai fi inceput discutiile pe aceasta tema.

Lista participanti:

1. Camelia - afisat - trimis
2. Nuti - afisat
3. MNiko - afisat
4. Maria N. - afisat - trimis
5. Monatibi.- afisat(i)
6. Corina - afisat
7. Micasera - neafisat
8. Teo - afisat


Fetelor ati zis ca ati primit martisoarele. Asteptam pozele sa ne aratati ce ati primit.

https://mniko.blogspot.com/

61Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mar 23 Feb 2016 - 9:40

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Monica, imi place martisorul tau, a iesit tare frumos..

62Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mar 23 Feb 2016 - 12:58

monatibi

monatibi
Ucenic
Ucenic

Maine il pot trimite,confirm dupa ce il pun si pastrez dovada daca este nevoie,multumesc frumos!

63Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mar 23 Feb 2016 - 16:07

Camelia

Camelia
Moderator global
Moderator global

Fetelor,felicitari pentru martisoare,superbe toate,Teo,felicitari si anul acesta ai fost ,,forte,,.Nuti,ma bucur ca a ajuns martisorul,nu ma asteptam ca posta italiana sa functioneze asa de repede,scuze ca nu am raspuns pana acum.O zi frumoasa tuturor.

64Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mar 23 Feb 2016 - 18:36

Corina

Corina
Admin
Admin

Mona, frumoasa felicitarea si martisorul! Felicitari!
Poza o pun maine, sa o fac cu lumina naturala...

http://www.prima-zi.blogspot.com

65Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 16:54

teo

teo
Ucenic
Ucenic

Buna ziua,i-mi cer scuze ptr.intarziere ,dar acum 2 ore m-i sa facut foaia de iasire din spital,am avut din nou un A.V.C.si iar am fost norocos,cu toate ca am avut gura deformata,in cateva zile mi-am revenit si am venit acasa .L-am rugat pe nepotul cel mare sa puna la posta martisorul ,dupa mai multe amanari ieri ma sunat si mi-a spus ca la pus la posta ,atat martisorul cat si felicitarea.Sper sa fie adevarat.

66Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 17:02

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Teo, imi pare rau ca tot treci prin diferite probleme de sanatate. Intelegem daca sunt intarzieri in cazul tau cu sosirea martisorului. Iti doresc sa te refaci cat mai repede si sa nu mai ai parte de episoade de spitalizare.

https://mniko.blogspot.com/

67Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 17:58

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Multa sanatate, Teo!

68Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 19:06

Corina

Corina
Admin
Admin

Sanatate multa, Teo! Ai mare grija de tine...

http://www.prima-zi.blogspot.com

69Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 20:46

Camelia

Camelia
Moderator global
Moderator global

Teo,sanatate multa,multa,sa dea Domnul sanu mai ai probleme.

70Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 20:51

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Sanatate multa,Teo, ai grija mare, stiu ce greu este, mai ales ca si sotul meu a trecut prin asta!

71Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Mier 24 Feb 2016 - 21:15

monatibi

monatibi
Ucenic
Ucenic

Am reusit sa trimit astazi martisorul!
Multa sanatate,Teo!

72Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Joi 25 Feb 2016 - 7:17

teo

teo
Ucenic
Ucenic

Multumesc pentru incurajari,dar este un proverb -CE TI_E SCRIS IN FRUNTE TI_E PUS>

73Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 29 Feb 2016 - 10:13

Corina

Corina
Admin
Admin

Cu intarziere pun poza martisorului primit de mine:

[img]Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 24onhvp[/img]

Multumesc mult, Maria!
E foarte delicat...

http://www.prima-zi.blogspot.com

74Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 29 Feb 2016 - 10:18

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Corina, esti prima care afiseaza martisorul primit. Au mai spus si alte fete ca au primit, dar nu au pus poza si pana nu vor pune poza, nu putem bifa "Primit" in lista. Nici de trimis nu stiu daca atrimis toata lumea, chiar si de tine, nu cred ca am vazut mesajul in care ai spus asta.
Eu am trimis martisorul saptamana trecuta, joi, dar n-am mai avut timp sa scriu. Si am gasit sambata in cutia postala un aviz, asa ca voi trece azi pe la posta.


Lista participanti:

1. Camelia - afisat - trimis
2. Nuti - afisat
3. MNiko - afisat - trimis
4. Maria N. - afisat - trimis
5. Monatibi.- afisat(i) - trimis
6. Corina - afisat - primt
7. Micasera - neafisat
8. Teo - afisat - trimis

https://mniko.blogspot.com/

75Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 29 Feb 2016 - 10:41

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Cu mare drag, Corina..

76Martisor 2016 - schimb - Pagina 3 Empty Re: Martisor 2016 - schimb Lun 29 Feb 2016 - 10:51

Corina

Corina
Admin
Admin

Nu am scris? Scuze, am avut impresia ca am scris...
Martisorul i l-am dat postaritei de joi. Banuiesc ca vineri l-a pus de la noi de la posta... Sper sa ajunga maine dar daca mai intarzie... imi cer scuze.
Dar ma incadrez in saptaman martisorului :)

http://www.prima-zi.blogspot.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum