RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Pastilele de slabit

Ati folosi pastile de slabit fara recomandarea unui medic?

Pastilele de slabit Vote_lcap154%Pastilele de slabit Vote_rcap1 54% [ 7 ]
Pastilele de slabit Vote_lcap146%Pastilele de slabit Vote_rcap1 46% [ 6 ]
Total voturi : 13


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Pastilele de slabit Empty Pastilele de slabit Joi 28 Aug 2008 - 11:06

Admin

Admin
Admin
Admin

Ati folosit pastile de slabit pentru a renunta la kilogramele nedorite? Pastilele folosite le-ati luat la recomandarea unui medic? Au avut rezultatul cautat? Dar efecte secundare? Cum v-ati simtit dupa terminarea tratamentului?

http://www.universulfamiliei.com

2Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Joi 28 Aug 2008 - 12:12

Vizitato

Anonymous
Vizitator

amluat 3 feluri de pastile:
1. niste pastile chinezesti - fara nici un rezultat desi indelung laudate de multe persoane
2. alte pastile chinezeste ceva cu amestec de plante - la fel de ineficiente
3. Regenon - care merge de fiecare data si le folosesc de obicei in timpul curelor :cheers: :cheers:

3Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Joi 28 Aug 2008 - 14:35

Admin

Admin
Admin
Admin

Eu am incercat Reductil la sfatul unui endocrinolog - nu am fost multumita deloc de ele, ba chiar dupa ce am terminat cu ele m-am ingrasat mai mult decat slabisem.

http://www.universulfamiliei.com

4Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Joi 28 Aug 2008 - 14:58

Vizitato

Anonymous
Vizitator

eu sutn foarte multumit de Regenon, chiar imi taie orice pofta de mancare, si eu's pofticioasa rau de tot :roll:

5Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Dum 9 Ian 2011 - 9:01

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Eu nu am folosit pastile de slabit,am noroc de un metabolism bun,plus,eu consum doar cinci feliute de paine pe zi,fara prajeli si grasimi.Pur si simplu,incerc sa mananc sanatos,ocolesc cta pot si cartofii prajiti!
Pastile de slabit pe baza de otet de mere a folosit sotul meu,au avut efect,dar nu a avut rabdare sa mai ia si a doua cura..
Va urez in lupta pentru silueta!
Daca nu iei pastilele care sa corespunda organismului tau,risti sa ai de a face cu efcetul Yo_Yo:
Efectul yo-yo reprezinta una dintre cele mai mari neplaceri legate de excesul de zel din curele de slabire. Cosmarul multor persoane, efectul yo-yo poate fi definit drept raspuns al organismului infometat in urma unor diete severe sau gresit aplicate, manifestat prin (re)acumularea numarului de kilograme in plus, si chiar depasirea acestuia, intr-un timp relativ scurt, in urma incetarii regimului. Pe langa obtinerea unui organism slabit, carente de vitamine si o stare generala proasta, dietele restrictive aduc cu sine si pericolul revenirii la greutatea initiala, prin intoarcerea la obiceiurile alimentare initiale. Mai mult decat atat, in majoritatea cazurilor, organismul acumuleaza chiar kilograme in plus peste numarul celor pierdute in urma regimului.
Multe femei urmeaza diete severe, in speranta de a scapa intr-un timp cat mai scurt de un numar mare de kilograme. Majoritatea acestor solutii sunt luate din reviste, de la cunostinte, ori sunt pur si simplu create de ele. Aceste greseli atrag dupa sine un raspuns pe masura.
Explicatia este simpla: prin reducerea ratiei calorice zilnice, organismul are tendinta nu numai sa redobandeasca greutatea initiala, ci sa isi constituie rezerve suplimentare, in eventualitatea unei alte infometari.

Pentru evitarea acestui efect neplacut, este necesara urmarea unei diete moderate, care sa contina totusi necesarul minim zilnic de calorii. Pentru alegerea celei mai potrivite optiuni, este necesara consultarea unui medic nutritionist.

Urmatorul pas este unul psihologic- intelegerea faptului ca aceste kilograme sunt acumulate intr-o perioada mare de timp si trebuie indepartate tot intr-o perioada lunga. De aceea, rabdarea este elementul cheie in succesul oricarei diete. Ideal ar fi ca pierderea sa nu depaseasca 0,5 kg pe saptamana, pentru a nu avea reactii adverse asupra metabolismului.Desi poate parea descurajator de putin, in acest fel se vor obtine cele mai bune rezultate- organismul se va acomoda treptat iar pielea nu va avea de suferit de pe urma scaderii in greutate. In definitiv, dupa 6 luni se vor acumula astfel 12 kilograme in minus.
Dieta propriu-zisa trebuie insotita de activitate fizica intensa, sauna ori electrostimulare.

Odata ajunsa la greutatea dorita, se impune incetarea regimului, dar si adoptarea unui stil de viata sanatos si echilibrat.
AM LUAT DE PE REVISTA STIL FEMININ

www.stilfeminin.ro/.../Efectul-yo-yo-sau-cand-graba-strica-treaba.html

6Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Lun 10 Ian 2011 - 0:53

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Eu sunt anti pastile de slabit, mi se par foarte, foarte nocive pt sanatate!

7Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Mar 11 Ian 2011 - 20:52

Vizitato

Anonymous
Vizitator

am luat pastile de slabit doar 3 saptamini,si nu am slabit deloc le am intrerupt pentru ca a nasct ALINA si sa complicat situatia ,am ramas cu ea la spital ,iar apoi nu le am mai folosit .As vrea sa slabesc dar nu am vointa necesara

8Pastilele de slabit Empty Re: Pastilele de slabit Mier 12 Ian 2011 - 17:28

Vizitato

Anonymous
Vizitator

am luat si eu asa ceva si nu am slabit deloc poate k m-am ingrasat dar nu mai credeti toate prostiile cu pastile de slabit k mai rau fac.far dieta nu se poate slabi si stati linistite cine va place va place si asa doar kand am fost fete nam fost nici noi grase am fost suple nu?dar na omul se mai schimba ce sa facem

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum