RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Frigarui de legume

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Frigarui de legume Empty Frigarui de legume Dum 31 Aug 2008 - 23:21

Admin

Admin
Admin
Admin

Ingrediente:- 250g ciuperci
- 1 vanata medie
- 4-5 ardei grasi
- 5-6 rosii micute
- 3 cepe
- 1 ceasca ulei
- condimente
- betisoare pentru frigarui

Mod de preparare:
Legumele se spala, se curata si se taie astfel: vanata si rosiile se taie cubulete, ceapa rondele, ardeii patratele mici. Ciupercile se pun intregi. Condimentele se pun in ulei si se omogenizeaza bine, apoi se adauga legumele si se amesteca bine astfel incat toate bucatelele sa se unga cu amestecul de ulei si condimente. Se unda cu apa betisoarele de frigarui(ca sa nu se arda pe gratar), se pun bucati de legume pe betisoare in ce oridine se doreste si se frig pe gratar 10-15 min.

Pofta buna!

http://www.universulfamiliei.com

2Frigarui de legume Empty Re: Frigarui de legume Mar 19 Mai 2009 - 0:14

Admin

Admin
Admin
Admin

Am incercat si anul acesta frigaruile la gratar. Super bune. De data asta nu am avut vanata, dar am pus bucati de kaizer.

Frigarui de legume 17mai3

Frigarui de legume 17mai32

http://www.universulfamiliei.com

3Frigarui de legume Empty Re: Frigarui de legume Mar 19 Mai 2009 - 11:52

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Arata minunat! Le voi incerca si eu curand, ca m-am saturat de "carnuri" la gratar.

4Frigarui de legume Empty Re: Frigarui de legume Mar 19 Mai 2009 - 13:06

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mmmmm, ce idee buna !!!
Abia astept urmatorul gratar, poate facem si noi ceva asemanator

5Frigarui de legume Empty Re: Frigarui de legume Mar 19 Mai 2009 - 13:43

Admin

Admin
Admin
Admin

Fetelor, noua ne plac atat de mult ca am zis ca nu mai plecam la gratar fara frigarui. Cristina e innebunita dupa ciuperci, asa ca ei ii facem uneori unele numai si numai cu ciperci.

http://www.universulfamiliei.com

6Frigarui de legume Empty Re: Frigarui de legume Mar 19 Mai 2009 - 13:45

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Gratarul nostru arata exact la fel, asa k... data viitoare - la frigarui cu noi

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum