RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cristina - jurnal de gradinita

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 6]

51Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 25 Mar 2009 - 8:31

Vizitato


Vizitator

Foarte frumos! Aveti o gradinita foarte buna!

52Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 25 Mar 2009 - 9:15

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ce eveniment emotionant, tot respectul pentru conducatorii gradinitei si pentru micutii interpreti

53Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 3 Apr 2009 - 15:09

Admin

Admin
Admin
Admin

Sonia's mom a scris:Ce eveniment emotionant, tot respectul pentru conducatorii gradinitei si pentru micutii interpreti
Multumim mami de Sonia.

Eu gasesc zilnic tot felul de motive pentru care sa fiu incantata de aceasta gradinita. Nu spun ca nu au si lipsuri, dar se vede ca incearca sa le rezolve si ca se straduiesc sa realizeze cat mai multe lucruri frumoase pentru copii. Si cel mai important: se vede ca pun copii pe primul plan.

Ieri am fost sa vorbesc cu administratora despre fructele de sezon, tinand cont ca eu pe CRistina trebuie s-o feresc de capsuni si piersici. Mi-au spus ca nici ei nu cumpara asa ceva tot din cauza problemelor alergice. Au mai cumparat eventual doar nectarine ca sa nu aiba puf. Iar o mamica mi-a spsu ca de aceea nici kiwi nu au primit la gradi niciodata tot din cauza potentialului alergen.

Tot ieri am aflat de la directoare ca saptamana viitoare au o actiune in gradinita, va veni un preot ortodox si va impartasi copii. Pentru dupa Paste pregatesc o actiune de plantare de pomi in curtea gradinitei, iar de 1 iunie vor sa faca un fel de festival pt copii, intreceri cu biciclete si astfel de concursuri. Abia astept sa vad ce va fi atunci.

Si tot ieri a reusit o mamica sa ma faca foarte mandra de Cristina. Fata mea de obicei povesteste foarte putin din ceea ce face la gradinita, spune poeziile doar daca le incep eu desi stiu ca la gradinita le invata si le spune. Mamica respectiva mi-a spus ca atunci cand s-a dus sa-si ia copilul, a trebuit sa-l astepte pt ca dormise mai mult si nu era gata de pleacare. Astfel a putut asculta ce mai fac uneori copii dupa ce se trezesc. Doaman educatoare i-a intrebat cine vrea sa povesteasca "Scufita Rosie" si s-a oferit Cristina. Mi-a spus mamica respectiva ca a spus-o corect si ca uneori o mai intreba doamna amanunte si raspundea corect si la intrebarile doamnei.
Eu n-am reusit s-o fac acasa sa spuna vreo poveste de la cap la coada si uneori eram chiar frustrata de acest lucru, dar relatarea aceasta mi-a umplut inima de bucurie si mandrie.

http://www.universulfamiliei.com

54Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty felicitari!!!!!!!!!! Vin 3 Apr 2009 - 16:04

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

ai o fetita tare isteata si frumoasa!!!!!!!pupici

55Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 3 Apr 2009 - 16:58

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Bravo, Cristinica! Poate ne mai vizitezi sa il inveti si pe Mihaita!

56Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 3 Apr 2009 - 19:43

Admin

Admin
Admin
Admin

Georgiana, Miru

Azi la gradinita au avut "bairam" mare. A fost ziua unui coleg( bunica acestuia lucreaza in gradinita) si au aduc un clown care le-a facut diverse lucruri din baloane. Cristina are un soricel. Tot cu clovnul s-au jucat diverse jocuri, cum e cel cu 2 echipe care trag de sfoara. Cristina nu povesteste foarte multe depre petrecere asa cum ii e obiceiul, dar mi-a spus ca trebuie sa mergem la circ sa vedem animalele si clownul.

http://www.universulfamiliei.com

57Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 3 Apr 2009 - 22:51

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Cristinica, e foarte frumos la tine la gradi! Esti o fetita desteapta! La cat mai multe lucruri bune invatate la gradi!

PS: si mai povesteste-i si mamicii tale ce faci tu acolo, ca sa ne povesteasca si noua!

Mi-a placut actiunea gradinitei! Frumoasa initiativa! Bravo! La fel si micutilor!

58Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Sam 4 Apr 2009 - 0:16

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumim Gabitza.

Mi-am adus aminte ca Gradinita noastra are si un site si l-am cautat acum. Nu are foarte multe ca e abia la inceput, dar am vazut ca doamna directoare a pus poze de la aproape toate grupele. In link-ul de mai jos puteti vedea o poza chiar de la serbarea de Craciun a Cristinei, iar in slid-ul de sub poza se pot vedea si celelalte clase.

http://scoli.didactic.ro/gradinta_cu_pp_nr_11_casuta_bucuriei_brasov/index.php?instance=1714&more=album&album=1169&photoid=16

http://www.universulfamiliei.com

59Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Lun 4 Mai 2009 - 11:31

Vizitato

Anonymous
Vizitator

frumos jurnal! imi plac mut pozele!

60Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Lun 4 Mai 2009 - 11:33

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumim Mely.

http://www.universulfamiliei.com

61Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 1:26

Admin

Admin
Admin
Admin

Duminica, la alegerea Cristinei am fost la primul gratar la iarba verde de anul acesta. Fericire mare la plecare:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai4

Domnisoara, foarte harnica, desface bagajele:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai6

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai9

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai12

Ne jucam si cu nisip:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai14

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai15

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai16

Ne alintam:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai19

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai21

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai22

Ne prefacem somnoroase:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai24

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai25

Ne-a "vizitat" un armasar si mami de frica m-a bagat in masina:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai26

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai27

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai28

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai29

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai30

Joaca "la greu"

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai31

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai32

Hai ho, hai hoo:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai35

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai36

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai37

Ne intoarcem acasa si mami se mira ca tot nu mi-e somn:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 10mai40

http://www.universulfamiliei.com

62Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 7:40

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ce frumos v-ati distrat la gratar !!! Si cat de atent aranjeaza puiul mic toate tacamurile, o fetita mare are mama
Pupicim puiul mic si alintat

63Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 9:36

Admin

Admin
Admin
Admin

Intoarcem pupicii.

Cristina e inabunita dupa setul ala de picnic si daca as las-o l-ar include imediat printre jucariile ei.

http://www.universulfamiliei.com

64Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 9:51

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Cred si eu, are culori vii, si chiar seamana cu un set de jucarie

65Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 10:13

Admin

Admin
Admin
Admin

DE asta cred si eu ca ii place atat de mult. Plus ca sunt mari si chiar poate sa puna cate ceva in ele nu ca la jucariile ei.

http://www.universulfamiliei.com

66Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 11:21

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Ai un ajutor de nadejde intotdeauna.Si noi vrem sa crestem si sa ne distam asa.E f draguta si harnica Cristinica. La cat mai multe iesiri ca aceasta.

67Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 11:38

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumim Moni.

Copii cresc atat de repede ca nici nu-ti vine sa crezi ca mai ieri era atat de mic si de neajutoarat.

http://www.universulfamiliei.com

68Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 12:16

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Foarte frumos la picnic! Felicitari, MNiko, pentru o fetita frumoasa foc si gospodina! Mi-a placut cum a aranjat farfuriile si paharele

69Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 14:03

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Ce frumoasa este Cristina!Imi place mult de tot poze cand iese pe geamul de la masina!E tare dulce!

70Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Mier 13 Mai 2009 - 14:55

Admin

Admin
Admin
Admin

Gabitza, Georgiana, multumim.

http://www.universulfamiliei.com

71Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Joi 14 Mai 2009 - 13:51

Admin

Admin
Admin
Admin

Zilele trecute am fost la o expozitie de dinozauri. Cristina a fost incantata de reptilele mari, mai ales de cele care miscau. Erau cateva care simulau masticatia, sau care miscau capul in diferite directii, iar efecteloe sonore au fost pe masura. Expozitia avea si un loc amenajat unde puteai urmari documentare la tv, dar din cauza Cristinei n-am putut urmari nimic, ea neavand rabdare sa se uite.
Pozele...sunt asa si-asa: unele nu au iesit bine din cauza ca nu aveam blitz, iar altele din contra pt ca aveam blitz.

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai5
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai6
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai7
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai8
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai9
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai10
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai11
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai12
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai13
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai15
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai16
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai17
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai18
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai19
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai20
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai21
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai22
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai23
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai29
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai31
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai32
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai35
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai37

Cristina a devenit si explorator si a invatat sa descopere oase, lucru care i-a placut foarte mult.
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai25
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai26
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai38

Micul explorator, murdarici din cap pana in picioare de praf de creta, suparat ca am parasit expozitia.

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai40

S-a inveselit cand a facut singura poze dinozaurilor de afara:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai42
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai44
Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 12mai43

http://www.universulfamiliei.com

72Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 15 Mai 2009 - 13:31

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Pupam micuta amatoare de dizonauri!

73Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 15 Mai 2009 - 15:49

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Ce arheolog frumos ai acasa!pup.

74Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 15 Mai 2009 - 17:36

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Da, da ce dulce este
Si chiar i-a placut !!!
Mie mi se pare un pic "creepy" toata expozitia asta

75Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Vin 15 Mai 2009 - 20:55

Admin

Admin
Admin
Admin

Gabitza a scris:Pupam micuta amatoare de dizonauri!

Intoarcem pupicii.

georgiana a scris:Ce arheolog frumos ai acasa!pup.

Mai, da' si ce-i place! Abia am luat-o de la masa aia.

Sonia's mom a scris:Da, da ce dulce este
Si chiar i-a placut !!!
Mie mi se pare un pic "creepy" toata expozitia asta

NU e deloc asa. Pare din poze, dar e foarte placut si mai ales ca vazi o multitudine de copii care se joaca pe acolo.

http://www.universulfamiliei.com

76Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 Empty Re: Cristina - jurnal de gradinita Lun 18 Mai 2009 - 20:43

Admin

Admin
Admin
Admin

Ieri am fost din nou la gratar, intr-un loc plin de verdeata. Desi am uitat acasa umbrela de soare si painea, ne-am distrat minunat mai ales facand frigarui de legume si ciuperci pe gratar.

Cristina, prima data anul acesta afara la manace scurta:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai0

Se bronzeaza:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai9

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai10

Am improvizat putina umbra cu umbrela de ploaie, dar am renuntat repede la ea ca se facea enorm de cald sub ea, insa rasfatul a fost mare:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai12

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai13

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai14

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai15

Am sarbatorit pe cineva in avans ca tati e plecat in timpul saptamanii, iar cineva anume a baut aproape toata sticla de sampanie :

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai17

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai20

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai22

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai23

Am jucat si roluri. Bucatar:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai24

Printesa( mai precis "Alca ca zapada")

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai25

Si ne-am alintat muuuult:

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai26

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai28

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai29

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai30

Cristina - jurnal de gradinita - Pagina 3 17mai31

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum