RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Coltunasii lenesi

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Coltunasii lenesi Empty Coltunasii lenesi Lun 19 Ian 2009 - 16:49

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Este o mancare din bucatarie ruseasca, ceva ce imi place foarte mult, se fac foarte repede si foarte usor (de asta se si numesc "coltunasii lenesi" ), si este una din mancarurile mele preferate, inca de cand eram mica.

ingridiente:
1 cana cu faina
4 oua
1 si jum. cana branza de vaca

Branza se amesteca cu faina, se bat ouale si se adauga in amestecul din branza. Se pune putina sare, zahar vanilat, scortisoara si se ameste foarte bine.
Apoi punem o cratita cu apa la fiert
Aluatul de mai sus, il luam cu lingurita, il dam prin faina si facem sfere mici (gen perisoare) pe care le aruncam in apa clocotita.
Coltunasii facuti - se ridica la suprafata. Le punem intr-o farfurie adanca si adaugam putina margarina ca sa nu se lipeasca intre ele.
Coltunasii lenesi se servesc cu smantana si zahar (presarat deasupra)...


Pofta buna !!!


Coltunasii lenesi Lenivciki-1

2Coltunasii lenesi Empty Re: Coltunasii lenesi Lun 19 Ian 2009 - 17:27

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumesc de reteta. Am mancat mai de mult asa ceva, facut de proprietara la care stateam cu chirie acum cativa ani si mi-au placut foarte mult. Imi daduse doamna reteta, dar o uitasem. Ai tai arata minunat.

http://www.universulfamiliei.com

3Coltunasii lenesi Empty Re: Coltunasii lenesi Mar 20 Ian 2009 - 9:41

Vizitato

Anonymous
Vizitator

merci si eu
chiar au fost foarte buni

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum