RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Violeta de Parma (Saintpaulia jonantha sau Violeta africana)

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Vizitato


Vizitator

aha, mercik, o sa caut si eu, vreau sa merg vineri la Hornback sau la Obi sa vad ce gasesc pe acolo

Admin

Admin
Admin
Admin

Acum se gasesc foarte multe tipuri de ingrasamant. Trebuie sa ai rabdare si sa citesti pe etichete ca sa alegi ce iti trebuie.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

sau Violeta mea creste incredibil de incet, sau ceva e in neregula...
are foarte multi boboci, dar vad k nu se deschide nici unul dintre ele (cam de 2 sapt am descoperit asta):ufy4:


Violeta de Parma (Saintpaulia jonantha sau Violeta africana) - Pagina 2 P1290723

Admin

Admin
Admin
Admin

Mami ai rabdare ca asa creste ea incet. Dar si cand va inflori o sa vezi ce mult rezista florile.



Ultima editare efectuata de catre MNiko in Mier 22 Apr 2009 - 11:30, editata de 1 ori

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

pfff,c e bine k mi-ai zis, deja incepusem, sa-mi fac griji

Admin

Admin
Admin
Admin

Violeta noastra care nici ea nu pare sa creasca deloc:

Violeta de Parma (Saintpaulia jonantha sau Violeta africana) - Pagina 2 Flori6mai1copy

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

da ce e chestia aia alba si galbena deasupra?

Admin

Admin
Admin
Admin

Asa s-a facut pamantul cand s-a uscat. In toate ghivecele e la fel. Banuiesc ca e din cauza apei cu ingrasamant.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Multumita sfaturilor voastre, violeta mea e ok, am mutat-o, pare sa-i mearga bine. Nu ma pricep sa vad care's pui, asa ca nu am rupt nimic. Multumesc, dragelor!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

cu cea mai mare placere

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Violeta mea a inflorit,si are si bobocei!




[Violeta de Parma (Saintpaulia jonantha sau Violeta africana) - Pagina 2 Image010fw



Ultima editare efectuata de catre cretu carmen in Mier 3 Aug 2011 - 19:53, editata de 3 ori (Motiv : introducere imagine)

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Salut!
Ma bucur ca am descoperit acest forum...informatiile sunt f.utile...am si eu 3 violete ,cu flori mov care de ceva timp au inceput sa sufere(nu mai infloresc deloc,frunzele par decolorate desi nu sunt moi la atingere).Le-am tot schimbat locul prin casa din dorinta de a le crea un mediu in care sa se simta mai bine.I-am dat unei vecine o surioara de-a lor si ,in apartamentul vecin, surioara creste si infloreste...voi atasa poze in curand cu violetele mele...

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Buna,Eugenia!tot secretul e sa le tii undeva unde nu bate soarele direct,sa aiba lumina,deci seminumbra,eu am mai rupt din frunze,nu am lasat decat cateva,daca ai multe frunze,nu iti mai infloreste!AAa si sa nu uzi direct pe frunze,fersti frunzele si uzi la baza,cam o data la doua zilesi nu pui mult,doar asa incat sa fie pamantul potrivit de ud.Iti urez succes!

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Buna,
O sa incerc sa mai rup din frunze...sotul meu mi-a creat impresia ca atunci cand am indepartat frunzele de pe margine...i-am facut mai mult rau...de aceea nu m-am mai indurat sa le rup...Le tin la geam,pe pervaz...o sa incerc un loc mai ferit de soare...revin cu poze!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum