RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ziua curateniei - la noi in fata blocului.

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Admin

Admin
Admin
Admin

De vreo 2 saptamani primarul nostru tot organizeaza sambata "Ziua curateniei" pentru a transforma Rasnovul din nou in Orasul trandafirilor. In acest scop pune la dispozitia locuitorilor butasi de trandafiri pe care sa-i planteze in spatiile verzi din cartiere. Sambata m-am dus si eu si am luat cativa butasi sa-i punem in fata blocului. Nu am reusit sa iesim de dimineata sa-i planta, dar am vazut ca si alti vecini au plantat trandafiri sau au iesit la amenajarea gradinitei din jurul blocului. Pe langa plantarea trandafirilor am curatat gardul viu de buruieni, am greblat pe unde a fost nevoie, am varuit pomii si bordura aleei din fata blocului.

CRistina a iesit si ea cu noi si ori ne mai "ajuta" luand pamantul sapat si aruncand-ul prin iarba, sau chiar udand trandafirii( cu 5 l de apa la un singur fir ) sau s-a plimbat cu bicicleta pe langa noi.

Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie1
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie2
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie5
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie6
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie7
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie8
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie11
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie13
Ziua curateniei - la noi in fata blocului. 11aprilie14

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Felicitari pt curatenie! Pupam doua harnicute frumoase foc!

La noi nu se pune problema de asa ceva. Fiecare petec de pamant din jurul blocului e "al cuiva". Adica locatarii si-au impartit tot ce s-a putut imparti si fiecare are cate ceva: ba cate un garaj, ba cate o gradinita ingradita si cultivata cu... ceapa, ba cate un cotet si un gratar... ce sa mai zic, ca la noi la nimeni, se vede ca e bloc la tara. Noi "beneficiem" (impreuna cu o vecina) de un balcon de pe casa scarilor, unde pot usca rufele, ca asa avea aranjat cel de la care am cumparat apartamentul.

Admin

Admin
Admin
Admin

La noi e altfel in fata blocului la toti din cartierul asta. Dar avantajul unui carter periferic si cu multe terenuri in jur este ca aproape fiecare ( cel putin cei care au lucrat la fosta fabrica din cartier) au cate o parcela de pamant pe care pot sa-si cultive ceea ce doresc.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

felicitari mami si Cristinica !!!
uite asta ar putea fi una dintre amintirile frumoase pe care le am eu... si la noi pe vremuri se facea asa, tot sambata, se numea: "subotnik" de la cuvantul "subota" - care inseamna sambata...
era extraordinar, ieseam cu totii in fata blocului, aranjam gradina, apoi fiecare aducea mancare...
veselie mare, mai ales pentru cei mic

Admin

Admin
Admin
Admin

La noi nu s-a facut asa ceva in fata blocului. Vecinii au fost si sunt inca intr-un fel de continuua dusmanie si neintelegere. Daca x nu se intelege azi cu y, maine poate se impaca, dar se cearta cu z si tot asa. Acolo e cam fiecare pt el si atat.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Vai, deci nu inteleg sub nici o forma dusmaniile din bloc, si am avut o mie si una de patanii cu vecinii mei... Bine, de vre-un an s-au mai linistit apele, asaca k ma bucur din plin de perioada de "convalescenta"

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum