RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Mancare de fasole verde cu carnati

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Mancare de fasole verde cu carnati Empty Mancare de fasole verde cu carnati Mar 19 Mai 2009 - 10:32

Vizitato

Anonymous
Vizitator

- 300g fasole verde,proaspata sau congelata
- 1 morcov
- 2 catei usturoi
- 3-4 fire ceapa verde
- 2 carnati putin afumati
- sare,piper,ulei masline,leustean
- 3 rosii intregi in suc
- 1 lingura faina
- putin marar

Carnatii feliati se prajesc bine in uleiul incins. Se adauga ceapa,usturoiul si morcovul felii si calesc usor. Apoi fasolea verde, faina si rosiile taiate.
Se acopera cu apa, si fierbe la foc potrivit 40min. La sfarsit se adauga sare, putin marar, putin piper.


Mancare de fasole verde cu carnati CIMG9672

2Mancare de fasole verde cu carnati Empty Re: Mancare de fasole verde cu carnati Mar 19 Mai 2009 - 11:41

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Arata delicios!

3Mancare de fasole verde cu carnati Empty Re: Mancare de fasole verde cu carnati Mar 19 Mai 2009 - 12:16

Vizitato

Anonymous
Vizitator

o bunatate!

4Mancare de fasole verde cu carnati Empty Re: Mancare de fasole verde cu carnati Mar 19 Mai 2009 - 13:17

Admin

Admin
Admin
Admin

N-am facut nicoadata cu morcov in ea. Cred ca o sa incerc si eu asa.

http://www.universulfamiliei.com

5Mancare de fasole verde cu carnati Empty Re: Mancare de fasole verde cu carnati Mar 19 Mai 2009 - 19:55

Vizitato

Anonymous
Vizitator

MNiko a scris:N-am facut nicoadata cu morcov in ea. Cred ca o sa incerc si eu asa.

Sashei ii place foarte mult morcovul. Cand ma vede ca fac mancare vine langa mine si-mi spune ca vrea morcov ...crud! Eu il pun in aproape toate felurile de mancare!

6Mancare de fasole verde cu carnati Empty Re: Mancare de fasole verde cu carnati Mar 19 Mai 2009 - 20:31

Admin

Admin
Admin
Admin

Si noi folosim morcovul in multe mancaruri dar probabil din cauza retetei mostenite de acasa, la fasolea verde nu puneam.

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum