RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cum alegem ghiozdanul pentru scoala?

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Cum alegem ghiozdanul pentru scoala? Empty Cum alegem ghiozdanul pentru scoala? Sam 28 Iul 2012 - 6:45

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Cum in aceasta toaman urmeaza sa incepem clasa I, am inceput sa ne uitam prinmagazine dupa cele necesare si bine-nteles ca am ajuns si la capitolul ghiozdan. Iar oferta, chiar daca in mare parte e cea ramasa de anul ttrecut, este destul de variata atat ca model cat si ca pret. Dupa ce criterii (in afara de cel banesc)alegem un ghiozdan? Car ce compartimente ar fi necesare si cam ce din accesoriile ghiozdanului sunt chestii de mofturi care nu fac decat sa creasca pretul?

Eu pana acum m-am uitat la:
- material, sa fie mai rezistent
- marime - sa incapa un caiet A4 in el, dar nisi sa fie mai mare decat copilul
- sa aiba curele reglabile si destul de lungi - sa il poata lua in spate is peste geaca groasa de iarna
- sa aiba doua buzunarase in fata - unul pentru pachetelul cu mancare si altul pentru servetele umede/uscate sau batsista si diverse altele
- un buzunar lateral pt sticla cu apa (desi am remarcat ca majoritatea au asa ceva)

Inca un criteriu pe care eu l-as lua in considerare ar fi daca ghiozdanul sa fie clasic sau gen troler detasabil. Am vazut cateva modele de astfel de ghiozadane si ma intreb totusi care ar fi necesitatea unui astfel de ghiozadn tinand cont ca anul acesta cel putin nu va merge pe jos pana la scoala, dar anul viitor cred ca va fi nevoie de un astfel de ghiozdan. Am auzit tot felul de pareri cum ca acest tip de ghiozdan s-ar strica mai repede decat celelalte si n-as vrea sa cumpar unul anul asta si anul viitor sa iau altul doar din cauza rotilor.

Voi dupa ce criterii v-ati ales ghiozdanul?

https://mniko.blogspot.com/

micasera

micasera
Ucenic
Ucenic

Eu am cumparat un troler, dar nu este detasabil.M-am grabit in achizitionarea lui, dar...Apoi am cumparat si un ghiozdan de la Disney, 120ron.Criteriu?A primat culoarea(sunt cele 3 printese Disney), bretele reglabile, si calitatea materialului.Troler-ul este albastru, ghioznadul Disney roz, iar ptr gecile de iarna(are 3 pe nuante de mov) as cumpara si unul mov.Am vazut ceva pe piata- la 45ron - , dar materialul lasa de dorit.Eu am de gand sa le bag la masina sa le spal.Sper ca doua ghiozdane pe an sa fie suficiente, sa nu am ghinion sa se rupa.

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Ne-am luat si noi ghiozdan azi. Am renuntat la ideea de troler, pt nu avea ghiozdanul dintr-un material mai bun. Sper si eu sa-l pot spala si deasemenea sa ne tina mai mult timp, nu sa cumparam altul dupa prima luna de scoala cum am mai auzit ca se intampla.
Ghiozdanul nostru este roz, indeplineste toate criteriile expuse de mine mai sus si in plus la baza are un material dintr-un plastic flexibil astfel incat sa nu se ude cartile prin material daca e lasat in zapada de exemplu, plus ca e si mai rezistent daca il tot lasa pe jos. Ma bucur ca e si pe placul ei, avand pe el niste unicorni( vad ca in ultimul timp e mare fan unicorni).

https://mniko.blogspot.com/

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Apropo de ghinionul de a se rupe ghiozadanul. Azi Cristina a primit unul cadou si surpriza: foarte greu reusesc eu sa inchid fermoarul( se desface in urma cheitei).
Si pana la urma o sa avem siunul cu role, ca bunica i-a cumparat unul exact in aceeasi zi in care noi i l-am luat pe cel cu unicorn.

https://mniko.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum