RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Copii spun lucruri traznite!

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Copii spun lucruri traznite! Empty Copii spun lucruri traznite! Lun 4 Feb 2013 - 9:02

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Am primit pe mail un articol despre ceea ce spun si gandesc copii care m-a amuzat teribil, asa ca vreau sa-l impartasesc cu voi sa va insenineze si voua ziua. Ce mi-a placut mie cel mai mult:

**

- Ce linistita este curtea acum!

Mihnea are 6 ani si, incepand de anul acesta, vine la scoala. Acum stam impreuna in curtea goala, noi doi si inca un baietel. Restul copiilor sunt inca la optionale, dar nu mai au mult si coboara la joaca si alergat.

- In curand o sa se umple de copii...
- Stiu. Asta nu suport la scoala.
- Ce nu suporti?
- Cand este plin de copii si de zgomot!
- Aha... Stii Mihnea, asa este peste tot unde vin multi copii.
- Aha. Mi-e dor de casa.

Uau! Cum se pricep copiii sa treaca de la un subiect la altul, luandu-te pe nepregatite! Si daca aveam cumva impresia ca asta a fost tot...

- Si tie ti-este dor de casa, Eva.
- De unde stii?
- Pai la toti le este dor. La care nu i-e dor, inseamna ca nu-si iubeste casa.

**

Din ce sunt formati norii, Robert?
- Norii sunt apa, si daca pui mana pe un nor, simti cerul cum cade!
- Cum adica?
- Adica simti cum cazi tu, de fapt cum cade mana ta prin el!
Ca norii nu pot sa te sprijine.

**

- Alin a zis ca poate sa ma vada prin caiet!
- Si poate, Robert?
- Pai ce, caietul este apa? Caietul este solid.
- Si prin solide poti sa vezi sau nu?
- Pai, uita-te la becuri, ca vezi prin ele, chiar daca sunt solide! Asa cum sunt ele, curcubeate...
- Cum sunt, Robert?
- Curcubeate! Adica asa, cu niste mici rotunduri colorate...

**

- Robert, care este cel mai mare defect al tau?
- Mmm... Ca nu sunt masina!

Cititi si mai multe pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

https://mniko.blogspot.com/

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum