RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Timp liber copii

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Timp liber copii Empty Timp liber copii Mier 7 Mar 2012 - 16:32

Vizitator

Anonymous
Vizitator

Salut!

Imi doresc sa fiu o mama buna si sa ofer copiilor mei tot ce e mai bun. De aceea va intreb ce produse educative le oferiti copiilor dvs?
La ce emisiuni se uita ?
Au rabdare sa mai citeasca?
Le place sa asculte povesti?

2Timp liber copii Empty Re: Timp liber copii Mier 7 Mar 2012 - 19:54

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Dificila intrebare Maria, pt ca eu sincer nici nu stiu ce sa le mai ofer dar sa fie educativ. Din diverse motive, eu in ultima perioada n-am mai avut timp sa stau in preajma copiilor mei asa cum mi-as fi dorit. Povesti...mie nu-mi place sa citesc si recunosc ca la acest capitol sunt "repetenta". Fata mea cea mare si-ar dori sa-i citesc uneori, dar.... asculta in schimb povesti audio.
De citit...inca nu stie sa citeasca singura.

La tv la noi sunt mai mult desene animate, dar si alea acum mai mult pe dvd, pt ca ce ofera canalele de desene animate, de multe ori lasa de dorit. Emisiuni pentru copii sunt prea putine si ne-a fost greu sa le includem in programul nostru asa ca le vedem doar daca le "nimerim".

Singurele produse educative care la mine se gasesc din abundenta sunt jocurile educative. Cat mai multe si cat mai variate, in functie de varsta, incepand de la jocuri de potrivit forme una in alta, labirinturi, la puzzle-uri si caiete de activitati.

https://mniko.blogspot.com/

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum