RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Lucruri care ne fac fericiti

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Lucruri care ne fac fericiti Empty Lucruri care ne fac fericiti Joi 11 Apr 2013 - 12:50

MNiko

MNiko
Admin
Admin

1. Să mergem în vacanţe.
2. Să ne băgăm în pat şi cearceafurile să fie proaspăt spălate.
3. Trezitul într-o dimineaţă însorită.
4. 3 sau 4 strănuturi în şir.
5. Când ştii că mai ai o grămadă de pagini de citit dintr-o carte pe care o iubeşti.
6. Un mesaj pe care l-ai aşteptat mult timp.
7. Să te trezeşti dintr-un coşmar şi să realizezi că a fost doar un vis.
8. Să mănânci partea cu cremă dintr-o prăjitură.
9. Ziua în care realizezi că poţi conduce.
10. Când casierii deschid o nouă casă la supermarket.
11. Să te prăbuşeşti în pat după o zi cu adevărat epuizantă.
12. Ultima zi de şcoală/serviciu înainte de vacanţă.
13. Să tai ultimul lucru din lista de lucruri de făcut.
14. Gestul de-a mulţumi al unui şofer din trafic după ce l-ai lăsat să treacă.
15. Să recunoşti pe cineva după ce l-ai privit mult timp fără să îţi dai seama de unde îl ştii.
16. Când cineva drag te sună chiar în momentul când ai nevoie să vorbeşti cu cineva.
17. Când repari un electrocasnic doar lovindu-l puţin.
18. Să vezi oameni în vârstă dansând.
19. Când cineva crede că eşti mult mai tânăr decât eşti cu adevărat.
20. Glumele pe care numai tu şi prietenii le înţelegeţi.
21. O combinaţie ciudată de alimente, dar pe care o adori.
22. Când îţi aminteşti o parolă pe care n-ai mai folosit-o de foarte mult timp.
23. Să stai într-o rază de soare care bate prin fereastra ta.
24. Pariuri amuzante.
25. Când trenul de aterizare al avionului atinge pământul.
26. Discursurile care te inspiră.
27. Când întrebi pe cineva dacă stă la rând şi răspunsul este "nu"
28. O conversaţie la ora 3:00 dimineaţa cu cel mai bun prieten.
29. Să vezi un copil care îşi ajută surioara să treacă strada.
30. Când un termen limită e mutat mai târziu puţin.
31. Când auzi o melodie care ţi-a plăcut şi de care ai uitat.
32. Să vezi o reclamă care te binedispune fără să încerce să-ţi vândă.
33. Sunetul trenului când îşi anunţă venirea în gară.
34. Să râzi de un străin cu un alt străin.
35. Să descoperi o poză foarte amuzantă pe internet.
36. Când pomul de Crăciun dă singura lumină din cameră.
37. Să tragi din pământ o buruiană şi să iasă cu toată rădăcina.
38. Să stai atât de târziu treaz încât orice devine amuzant.
39. Să termin un proiect greu.
40. Să râzi atât de tare încât îţi dau lacrimile.
41. Mirosul copiilor proaspăt îmbăiaţi.

Voi ce aţi mai adăuga?

https://mniko.blogspot.com/

2Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Joi 11 Apr 2013 - 19:01

Melly H.

Melly H.
Activ
Activ

Cateva din cele gasite la tine sunt o placere si pentru mine. Mai sunt citeva personale:
1. Ma face fericita, pentru ca imi aduce aminte de copilarie, mirosul de paine facuta in casa si al ierbii proaspat cosite.
2. Zambesc cand vad doi batranei tinandu-se de mana in parc.
3. Sunt fericita cand primesc in dar florile mele preferate fara ca persoana care le ofera sa fi stiut, consider asta un semn bun.
4. Ma face fericita colega mea de birou, care ma iubeste asa cum sunt si impreuna traim momente deosebite de comuniune sufleteasca, impartasind impresii despre ceea ce citim ... despre orice.
5. Sunt fericita cand si cei pe care ii iubesc si sunt departe sunt fericiti.
6. Ma bucur de fiecare zi frumoasa dar ma face fericita si o ploaie calda.
7. Ma bucura imbratisarea tatei si sarutul mamei de dimineata.
8. ma bucur cand intalnesc oameni impreuna cu care impartasesc o pasiune comuna.
9. Ma fac fericita cartile si lucrul la goblen.
10. Ma face fericita faptul ca ma simt iubita si ocrotita de iubirea lui Dumnezeu!
11. Sunt fericita atunci cand ma intorc acasa si vad lumina in micutul meu apartament. Stiu ca acasa ma asteapta cineva!
Pentru toate aceste motive de bucurie aduc slava lui Dumnezeu!
Frumoasa initiativa draga Niko!
E nevoie sa pretuim fericirea noastra si sa-i multumim Domnului pentru ea, altfel am fi nemultumiti si vesnic nefericiti!
Multumesc!

3Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Joi 11 Apr 2013 - 21:08

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Nici nu as mai sti ce!
1.sa vad chipulrile dragi in fiecare clipa,sa ii vad fericiti
2.sa luam masa impreuna si sa radem din orice
si toate cele de mai sus!
Multumesc, voi mai adauga cand imi vine in minte..



Ultima editare efectuata de catre Adelina in Joi 11 Apr 2013 - 21:12, editata de 1 ori

4Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Joi 11 Apr 2013 - 21:10

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Sa nu credeti ca cele de mai sus sunt toate ale mele. Asa le-am primit pe toate,dar multe mi se potrivesc si mie.

https://mniko.blogspot.com/

5Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Joi 11 Apr 2013 - 21:23

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Stiu ca nu sunt toate ale tale, dar multe ni se aplica si noua, ma bucur si de o floare, mai ales,de un zambet al unui copilas intalnit aiurea, pe drum..

6Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Vin 12 Apr 2013 - 7:49

Corina

Corina
Admin
Admin

Bucuria celorlalti ma face sa ma simt fericita. Indiferent daca sunt cei dragi, prieteni, cunostinte sau doar copii pe drum...
Ce ma face sa ma opresc in loc si sa zambesc e imaginea satelor, in noapte. La mine, pe dealuri se vad luminile in departare. Cu cerul instelat deasupra si luminile satelor din jur am o senzatie de suspendare intre cer si pamant, cand toate gandurile, grijile dispar si tot ce ramane e iubirea, divinitatea...
Orasele vazute de pe un deal din apropiere intr-o noapte instelata sunt o feerie. Si ce am reusit eu sa vad (ca studenta sau in drumurile mele prin tara: Iasul (de pe Bucium), Bacaul (de pe Magura), Brasovul (de pe Tampa) si Clujul (de pe dealul Feleacului)

http://www.prima-zi.blogspot.com

7Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Vin 12 Apr 2013 - 10:18

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Intr-adevar, frumoasa privelite ai seara Corina. Brasovul l-am vazut si eu de pe tampla, dar imiplace mai mult de pe drumul Poienii Brasov. Rasnovul se vede minunat de la Cetatea Rasnovului.

https://mniko.blogspot.com/

8Lucruri care ne fac fericiti Empty Re: Lucruri care ne fac fericiti Vin 12 Apr 2013 - 11:06

Corina

Corina
Admin
Admin

Am trecut prin Rasnov, si pe la cetate, dar ziua, cu ceva ani in urma. E o zona superba ca multe din tara noastra. Imi place cum se vede cetatea Rasnovului din sosea, si Rasnovul: o oaza de acoperisuri rosii (de tigla) intr-o mare verde (vara) sau o simfonie de nuante ruginii - toamna

http://www.prima-zi.blogspot.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum