RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Pachetel pentru scolari mici si mari

+2
dragan mirela
Corina
6 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Pachetel pentru scolari mici si mari Lun 15 Sept 2014 - 17:20

Corina

Corina
Admin
Admin

Am vazut o emisiune la tv cam din zbor cu idei pentru un pachet sanatos pentru copii si m-am gandit ca ar fi bine sa adunam aici tot felul de idei si retete.
Mi-a placut ideea topicului de patrunjel de adaugat pe tartine dar voi scrie reteta aici dupa ce o probez mai pe seara.

http://www.prima-zi.blogspot.com

2Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Mar 16 Sept 2014 - 12:07

dragan mirela

dragan mirela
Ucenic
Ucenic

fff bine te ai gandit corina ptr ca eu sunt in pana de ideei,pupik

3Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Mar 16 Sept 2014 - 20:20

sandamurariu

sandamurariu
Ucenic
Ucenic

ar fi o idee buna,mai ales ca la noi ne cere doar pachetel de acasa.eu le mai fac cascaval de casa pe care il fac sandvis

4Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Mar 16 Sept 2014 - 22:34

Corina

Corina
Admin
Admin

am facut cotlet la gratar, chifle intermediare de casa si salata de morcov. Astea pentru sendvisuri. De baut am stors mere, am dublat cu apa si am data un clocot sa tina pe mai multe zile. A rezultat 5 sticle de juma de litru de suc sigilate.
Matei pleaca la 6 si se intoarce la 3 pm. Lunea si joia ajunge la 5 pm acasa asa ca trebuie sa fie consistent pachetelul.

http://www.prima-zi.blogspot.com

5Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Mier 17 Sept 2014 - 9:42

coca

coca
Activ
Activ

Astazi Cristiana si-a luat la scoala piept de pui la gratar si legume sote. La fel are si ea programul incarcat si ziua lunga. Anul trecut si-a luat si mancare gatita in caserola pentru ca altfel simtea ca nu se satura. De aceea si astazi a recus la legume langa pieptul de pui.

6Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Mier 17 Sept 2014 - 20:13

Corina

Corina
Admin
Admin

pe maine i-am pregatit o pasta de ton cu maioneza si putina ceapa data pe razatoarea mica pentru un senvis iar la al doilea mai am o felie de cotlet la gratar si sa vad ce salata ii gasesc dimineata. Si a vrut chec sa manace dupa ora de sport. Face un soi de caderi de glicemie dupa efort intens si are nevoie de dulce.

http://www.prima-zi.blogspot.com

7Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Dum 21 Sept 2014 - 16:30

luminita.predoi

luminita.predoi
Activ
Activ

Astazi am pregatit briose pizza, pentru pachetul Madalinei de maine . Lunea intra la 8 si iese la ora 15.Pachetel pentru scolari mici si mari 10408860_644288492352962_6628668270207485586_nPachetel pentru scolari mici si mari 10429258_644288499019628_7719219830867833141_n

8Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Dum 21 Sept 2014 - 19:19

dragan mirela

dragan mirela
Ucenic
Ucenic

luminita arata apetisat briosele pizza,te rog sa imi dai reteta si mie,corina ,tu esti un om deosebit si eu am toata admiratia ptr tine si respect ptr tot ce faci tu cu atata daruire!

9Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Dum 21 Sept 2014 - 19:58

luminita.predoi

luminita.predoi
Activ
Activ

Multumesc pentru apreciere Mirela. Am postat reteta la ,, retete aperitiv".
Cantitatea la sunca, cascaval, masline, ciuperci o stabilesti dupa cum vrei.

10Pachetel pentru scolari mici si mari Empty Re: Pachetel pentru scolari mici si mari Sam 27 Sept 2014 - 8:41

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Bun topic. L-am urmarit de la inceput, dar n-am avut timp sa si scriu. Imi plac si briosele - pizza. as incerca si eu.
La noi pacheteleul e cat mai simplu ca sunt si mici fetele si stau putin la scoala. Mai greu e sa il adaptam regimului fara sare, dar folosint fructe se rezolva. In functie de cat se sta la scoala, avem la pachet:
-sandwich (cu pateu sau crema de branza, uneori cu fripturele de piept de pui sau sniter)
-un fruct ( banana, mar) asociat cu o felie de chec sau Barni sau napolitane
-un corn cu crema de vanilie.

https://mniko.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum