RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Sa slabim impreuna!!!

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Sam 10 Ian 2009 - 20:19

Vizitato


Vizitator

curaj, hai chiar din clipa de fata!

27Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Sam 10 Ian 2009 - 20:26

Admin

Admin
Admin
Admin

tina a scris:curaj, hai chiar din clipa de fata!
Mai chiar in clipa de fata nu pot, mai ales ca maine suntem invitati la un gratar. Dar de luni promit ca ma apuc de treaba.

http://www.universulfamiliei.com

28Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Sam 10 Ian 2009 - 22:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

nici eu nu pot in clipa de fata, tre sa termin ciocolata inceputa dar luni la prima ora... gata

29Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Joi 5 Feb 2009 - 23:01

Admin

Admin
Admin
Admin

Nu am reusit sa ma apuc chiar atunci de dieta, dar sunt aproape de scopul propus: Am dat jos aproape 4 kg. Intr-o saptamana sper sa-l dau jos si pe ultimul.

http://www.universulfamiliei.com

30Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 6 Feb 2009 - 2:07

Vizitato

Anonymous
Vizitator

tot înainte, vrednici pionieri!
Mereu împreuna!

31Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Lun 9 Feb 2009 - 18:43

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Felicitari Miha, nu te lasa!
Dupa ce ma fac bine, vreau si eu sa incep sa tin dieta montignac, ca tot am slabit 1 kg de cand cu gripa si mi s-a redus apetitul.

32Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Lun 9 Feb 2009 - 19:15

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumesc fetele. Mai am putin si trag linie, sa vad ce am realizat luna asta. Joi ma duc si la medic si apoi o sa-mi fixez un nou obiectiv pt luna urmatoare.

Miru, sa ma anunti sa te trec in listuta cand incepi. Si apropo de dieta montignac, am gasit un site(blog) cu retete montignac si am inceput si eu sa ma inspir de acolo http://jenyk-meniurimontignace-jenyk.blogspot.com/

http://www.universulfamiliei.com

33Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Joi 12 Feb 2009 - 20:05

Admin

Admin
Admin
Admin

Azi am fost la medic sa vedem cum raspund la tratament. E minunat ca am descoperit cu aceasta ocazie ca ca am scazut si in talie vreo 4 cm. Mi-a dat incredere in mine acest medic si speranta ca oi reusi sa slabesc in continuare. Sunt cu atat mai fericita cu cat in aceasta perioada nu am tinut o dieta stricta ci doar am avut grija(nu tot timpul recunosc) sa am o alimentatie echilibrata si cat mai corecta. Cu telul propus...as mai avea 2 zile, dar nu stiu daca o sa reusesc, ca azi m-am cam "imbatat cu apa rece" si am facut niste excese ce n-ar fi trebuit sa le fac. Dar atat timp cat nu o sa ma ingras iar din chestia asta o sa fie perfec. Sambata o sa trag linie si o sa vad ce am reusit, apoi o sa-mi fixez iar un nr de kg de care sa scap in luna ce urmeaza.

http://www.universulfamiliei.com

34Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Lun 16 Feb 2009 - 17:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Eu am inceput o cura si am slabit deocamdata 3 kg, doar k ieri am fost la o zi de nastere, si cand am vazut tortul, zau de nu salivam pe langa el... (k sa nu mai zic k a fost absolut delicios)...
Si uite asa, mi-am stricat un pic mersul dietei, plus k astazi mi s-a facut rau, si aveam o stare de lesin, asta inseamna k trebuie sa iau ceva dulce (ceva, orice)... si uite asa am mai mancat cateva bomboane
Sper sa revin la cura zilele astea, caci pana pe 1 aprilie tre sa dau jos in jur de 15 kg

35Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Lun 16 Feb 2009 - 22:33

Admin

Admin
Admin
Admin

Felicitari pentru kilogramele pierdute Irina. Las ca o sa-ti reiei tu dieta.

Eu, n-am tras linie sambata, dar o fac azi: din cauza unei stai dispozitiii de rau de zile mari( ma doare stomacul si nu pot manca nimic) am reusit sa dau si ultimul kg jos, dar sunt sigura ca o sa revina macar jumatate din el odata cu reinstalarea apetitului. Ideea e ca pana la urma am reusit sa slebesc cat mi-am propus si pentru luna viitoare o sa incerc sa continui in acelasi mod, fara o dieta stricta, dar de data asta incerc sa scap doar de 3 kg.

Asadar,

Nr. Crt.NumeCat doresti sa slabestiPana cand
1Sonia'mom1501.04.2009
2Tina4-5....03.2009
3MNiko317.03.2003

http://www.universulfamiliei.com

36Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Lun 16 Feb 2009 - 23:02

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ma inscriu si eu: 5 kg pana pe 10 mai! Voi incerca cu regimul Montignac - faza 2, adica mai lejera, ca inca alaptez. Si am montat si steperul pe care ma urc cam 3 minute pe zi...

37Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Mar 17 Feb 2009 - 9:02

Vizitato

Anonymous
Vizitator

De azi am reinceput cura, mai ales k ieri a venit tati de la tara si mi-a adus niste bunatati, pe care nu am putut sa le trec nici cu vederea dar nici cu "gustarea" .. la ei acolo se numeste "carnea la borcan" - si este carnea de porc, tinuta nu stiu cat in fum si ... in fine, nu am inteles exact tehnologia prepararii, dar intrucat nu am avut niciodata rude la tara - a fost pentru prima oara cand am gustat aceasta "carne la borcan" ... a fost DELICIOASA ....
DAR...
de azi dimineata din nou la cura, si sper k de data asta sa fie fara abateri majore, mai ales k m-am apucat si de exercitii din programul Callanetics (2-3 ori pe sapt) - sper sa ajung cat mai repede la scopul propus

38Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Mar 17 Feb 2009 - 11:44

Admin

Admin
Admin
Admin

Nr. Crt.NumeCat doresti sa slabestiPana cand
1Sonia'mom1501.04.2009
2Tina4-5....03.2009
3MNiko317.03.2009
4Miru510.05.2009


Miru, succes. Azi am in plan sa citesc si eu cartea aia despre regimul montignac sa vad cu ce ma pot inspira de acolo. Tot nu vreau sa incerc o anume dieta pt ca mi-e teama sa nu ma inbolnavesc. Coincidenta sau nu, in ultimul an de cate ori am incercat sa tin o dieta mai stricta, in cateva zile de la inceputul ei m-am imbolnavit si fara tratament cu antibiotic nu-mi trecea, si nici nu reuseam sa mai tin dieta. Nici medicul meu nu mi-a spus sa tin o anumita dieta, ci doar sa ma feresc de alimentele bogate in calorii.

Irina, carnea aia la borcan e superba, dar e foarte grasa in general. Nu e obligatoriu sa fie tinuta la fum, desi majoritatea o tin cateva zile. Dupa aia o taie bucati mici si o prajesc in untura de porc(obtinuta prin topirea slaninii) si o pun in borcane, apoi toarna pestea ea untura topita. carnea in sine e foarte buna mancata asa, doar incalzita, cu mamamliga mai ales, dar o poti folosi si in diferite mancaruri(tocanite) unde isi mai pierde din grasimea aia in care a fost tinuta. Succes si tie cu dieta.

http://www.universulfamiliei.com

39Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 16:02

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ok, deci pana dupa Paste nu numai ca nu am slabit deloc, dar am pus si 2 kg pe mine (asta pt ca am mancat la greu, sa nu credeti ca am retinut lichide... ). Acum vreo 10 zile, mi-am dat seama ca se apropie data de 10 mai, cand voi merge la botezul nepotelului meu, si rochia pe care vroiam sa o imbrac pleznea pe mine... So, am trecut rapid pe Montignac faza I si am reusit sa dau cele 2 kg jos + inca 2 kg din cele 5 cate imi propusesem initial. Acum rochia vine ok pe mine, mai ramane sa ma mentin sau chiar sa slabesc in continuare, poate voi intra curand in blugii de dinainte de a ramane insarcinata, Doamne ajuta!

40Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 16:17

Vizitato

Anonymous
Vizitator

si in cat timp ai slabit cele 4 kg?

41Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 16:21

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Pai cam in 10 zile, dar eu si alaptez, deci cred ca ma ajuta si asta sa dau mai repede jos kilogramele. Acum ar trebui sa ating un plafon, adica sa ma opresc din slabit o perioada pana se acomodeaza organismul cu noua greutate, dupa care sa incep din nou sa slabesc. Sper sa nu ma dau in barci pe la botez si pe la ai mei, ca voi sta o spatamana la ei si au un talent de a ma indopa...

42Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 16:25

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Bravo Miru !!!

Eu cum am mai zis, m-am lasat batuta, in razboiul cu cele 15 kg, evident - au castigat kilogramele am slabit in jur de 5 dar nici k mai am vre-un chef sa tin cura pentru cele 10 (k sa ajung la situeta mea de vis)...

43Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 16:35

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Multumesc!
Greutatea ideala nu am avut-o niciodata, acum tot la vreo 10 kg distanta e si la mine!

44Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 16:37

Vizitato

Anonymous
Vizitator

eu am avut-o
a fost odata ca niciodata, stii tu... vrabia malai viseaza

45Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 17:24

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Da, da, da, mi-aduuuc aminteeee!

46Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 19:52

Admin

Admin
Admin
Admin

Si eu renuntat la lupta cu kg. Apropo Miru de plafonul ala de care zicei. Eu cand am incercat sa ma mentin dupa cele 5 kg pe care la dadusem jos initial, am reusit sa le pun aproape pe toate inapoi, mai ales ca au venit si sarbatorile. Acum nici nu m-am mai suit pe cantar si nici n-o so fac pana luni.
De luni incepe o etapa noua in viata mea si atunci o sa incerc sa fac mai multe: nu sa slabesc, dar sa am o alimentatie sanatoasa. Si pana luni sper sa citesc si eu cartea aia cu regimul montignac sa inteleg odata cum e dieta asta.

http://www.universulfamiliei.com

47Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 20:26

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mult succes si sper sa te ajute!

48Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 20:27

Admin

Admin
Admin
Admin

Merci Miru.

http://www.universulfamiliei.com

49Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 20:34

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mult succes si din partea noatra

50Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Vreau si eu ! Vin 8 Mai 2009 - 21:01

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Vreau sa ma trec si eu pe lista! Am cam 5kg de slabit! Sper sa reusesc pana pe 1 iunie! O sa incep sa alerg din nou prin parc.Sper sa reusesc.

51Sa slabim impreuna!!! - Pagina 2 Empty Re: Sa slabim impreuna!!! Vin 8 Mai 2009 - 21:09

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mult succes georgiana

Mihaela - eu zic pa-pa la listuta k sunt o gurmanda si nu mai rezist...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum