RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Cat timp acorzi propriei persoane?

3 participanți

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Cat timp acorzi propriei persoane? Dum 18 Mar 2012 - 7:58

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Buna dimineata,deschid si eu un topic, suntem multe mamici pe aici, care mai de care mai ocupate, si vad ca unele nu mai au timp de propria persoana, si e pacat!
Fetelor, trebuie sa fim frumoase si pentru noi insine, nu numai pentru sot, dar zic eu, trebuie sa ne acordam un minim de jumatate de ora dimineata, si o alta jumate de ora seara , numai pentru noi, ne va crea o stare de bine, de incredere in noi ca femei, si vom avea forta de a incepe o alta zi!
Mereu am considerat ca poti sa o faci fie macar si pe fuga, o masca naturala in timp ce bucataresti si sotul nu e acasa, o crema aplicata pe fata, cat despre vopsitul parului, o poti face si acasa, ca mine, si in timp ce astepti sa isi faca efectul, trebaluiesti ce iti doreste inima!
Haideti fetelor, sa ne unim, si sa fim frumoase pentru noi, pentru copiii nostri(care fiti sigure se lauda cu noi:mama mea e mai frumoasa!)pentru soti si cei din jurul nostru!

2Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:15

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

adug cateva poze care sa va vina in ajutor pentru a va aranja parul,a va machia si cateva modele de unghii

3Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:16

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

4Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:17

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

5Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:22

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

6Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:23

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

7Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:24

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

8Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:25

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

9Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:26

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

10Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:27

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

11Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:28

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

12Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:30

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

13Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:31

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

14Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:32

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

15Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Joi 26 Apr 2012 - 10:33

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

16Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Vin 27 Apr 2012 - 17:11

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Foarte interesante pozele pose de tine. Si utile. Multumim.

https://mniko.blogspot.com/

17Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Vin 27 Apr 2012 - 20:06

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

18Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Sam 28 Apr 2012 - 13:36

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Buna aici, dand clik gasiti si modul realizarii unor unghiute frumoase foc!

19Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Sam 28 Apr 2012 - 20:42

cosminalaura.marian

cosminalaura.marian
Ucenic
Ucenic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
asa le-am avut eu unghiie pana azi

20Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Dum 29 Apr 2012 - 12:16

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Va intrebati poate ce coafura am, a doua de sus, si am de gand sa las bobul sa ajunga ca in poza a treia.Cat despre unghiute, am folosit numai culori tari, mov, albastru , violet, roz,am pus si picatele..

21Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Dum 6 Mai 2012 - 15:20

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran


Va invit la niste masti de fata simple:


Masca pe baza de fructe de padure


Cand vine vorba de antioxidanti, toate fructele de padure sunt adevarate comori atat in meniul tau cat si pentru ten.

Striveste orice combinatie de fructe de padure (cele cu pigment albastru au totusi cele mai bune efecte) si aplica amestecul pe fata si lasa-l sa actioneze timp de 15 minute.

In afara de efectul revigorant, fructele de padure sunt si un bun remediu pentru tenul afectat de acnee.


Masca pe baza de iaurt si bere


Drojdia din bere si bacteriile lactice iti pot curata tenul rapid si eficient. Efectul lor se va vedea si atunci cand aplici masca si pe gat.

Amesteca o lingurita de bere cu trei lingurite de iaurt si intinde pasta obtinuta pe fata si gat.

Citeste mai mult pe: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

22Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Mier 9 Mai 2012 - 19:38

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Si fiindca ne preocupa si silueta,iata ce am mai aflat!
Gustări de seară recomandate de Dr. Oz:

1. O jumătate de cană cu iaurt grecesc amestecat cu o jumătate de banană şi câteva afine.
2. Un măr feliat cu 2 linguri de unt de arahide sau migdale, preparat în casă.
3. O banană cu două linguri de unt de arahide făcut în casă.
4. Felii de morcov şi castravete cu hummus (pastă de năut).
5. Terci de ovăz cu lapte vegetal.

Gustări de seară interzise de Dr. Oz:

1. Cerealele de dimineaţă. Multe dintre cmbinaţiile de cereale din comerţ (cu ciocolată, miere, fructe, etc) au o cantitate exagerată de zahăr care generează creşterea glicemiei şi te energizează, lucru care poate să-ţi perturbe calitatea somnului.

2. Alimentele picante. Nu sunt recomandate seara târziu, deoarece stimulează simţurile, împiedicându-te să adormi repede.

3. Carnea roşie. Necesită un timp îndelungat de digestie, prin urmare nu este recomandată spre consum seara târziu. Acelaşi lucru se întâmplă şi în cazul altor proteine de origine animală, cum ar fi carnea de pui sau porc. Este de preferat să alegi un iaurt degresat mic sau un ou fiert tare.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

23Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Sam 12 Mai 2012 - 19:08

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Buna, aseara, intr-un exces de zel, ca si cum nu eram suficient de obosita, mi-am scurtat singura bobul acasa, la breton nu am umblat, caci vreau sa-l las lung,mai ramane sa-mi schimb culoarea parului cat de curand!

24Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Sam 12 Mai 2012 - 22:52

MNiko

MNiko
Admin
Admin

anemona a scris: Si fiindca ne preocupa si silueta,iata ce am mai aflat!
Gustări de seară recomandate de Dr. Oz:

1. O jumătate de cană cu iaurt grecesc amestecat cu o jumătate de banană şi câteva afine.
2. Un măr feliat cu 2 linguri de unt de arahide sau migdale, preparat în casă.
3. O banană cu două linguri de unt de arahide făcut în casă.
4. Felii de morcov şi castravete cu hummus (pastă de năut).
5. Terci de ovăz cu lapte vegetal.

Gustări de seară interzise de Dr. Oz:

1. Cerealele de dimineaţă. Multe dintre cmbinaţiile de cereale din comerţ (cu ciocolată, miere, fructe, etc) au o cantitate exagerată de zahăr care generează creşterea glicemiei şi te energizează, lucru care poate să-ţi perturbe calitatea somnului.

2. Alimentele picante. Nu sunt recomandate seara târziu, deoarece stimulează simţurile, împiedicându-te să adormi repede.

3. Carnea roşie. Necesită un timp îndelungat de digestie, prin urmare nu este recomandată spre consum seara târziu. Acelaşi lucru se întâmplă şi în cazul altor proteine de origine animală, cum ar fi carnea de pui sau porc. Este de preferat să alegi un iaurt degresat mic sau un ou fiert tare.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Intaresante aceste sfaturi si ciudate cu atat mai mult cu cat stiam ca iaurtul grecesc este unul dintre cele mai bogate in grasimi. Dar poate ca ma insel.

https://mniko.blogspot.com/

25Cat timp acorzi propriei persoane? Empty Re: Cat timp acorzi propriei persoane? Dum 13 Mai 2012 - 13:47

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Iaurtul grecesc este filtrat prin panza sau hartie pentru a fi mai gros si usor picant. Datorita cantitatii mari de proteine te vei simti satul pentru mai mult timp, astfel incat tendinta de a lua mici gustari este redusa.

Iaurtul obtinut din lapte de oaie nu este un aliment extrem de procesat, astfel incat nutrientii naturali nu sunt distrusi, ceea ce ajuta la procesul digestiv si eliminarea toxinelor din organism.

In ciuda faptului ca multi ar putea sa se indoiasca de gustul acestuia, este un adevarat rasfat pentru papilele gustative. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum