RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce-am gatit azi

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos  Mesaj [Pagina 6 din 6]

126Ce-am gatit azi - Pagina 6 Empty Re: Ce-am gatit azi Vin 14 Mai 2010 - 19:00

georgiana


Ucenic
Ucenic

Eu astazi nu fac nimic de mancare.Acum sunt la scoala si mai am o ora asa ca o sa merg cu sotul la restaurant sa mancam ca sunt prea obosita.Am avut astazi 10 ore si am mancat doar pateuri cu gem!Abia astept sa termin orele si sa plec la restaurant!Maine si poimane voi fi plecata din Bucuresti, asa ca tocmai luni voi gati si eu!
Sa inteleg ca Cristinei ii place ciorba de burta?E bine ca are pofta de mancare, abia va avea energie sa se plimbe cu bicicleta!

127Ce-am gatit azi - Pagina 6 Empty Re: Ce-am gatit azi Vin 14 Mai 2010 - 19:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela ,in legatura cu sarmalele,poti sa le faci cu frunza de tei ies foarte bune,si in curand va fi buna si frunza de vita de vie,deci fara sare...poti sa ii faci si snitele daca ii plac,si nu e nevoie sa le pui sare ,eu cand sunt gata presor deasupra lor patrunjel si marar tocat marunt,asa de ornament,poti pune si feliute de rosii si ardei pentru culoare,plus ca sunt sanatoase!
Azi am gatit piure de cartofi cu fripturica de pui si salata,iar ca desert clatite

128Ce-am gatit azi - Pagina 6 Empty Re: Ce-am gatit azi Sam 15 Mai 2010 - 14:09

Admin

Admin
Admin
Admin

O sa vad cum va fi cu frunza de vie, desi mie personal nu-mi plac aceste sarmale.
In ceea ce priveste snitele, sunt satula de ele ca am facut saptamanal cred, mai ales ca tineau loc de mezeluri si erau bune si la micul dejun. Dar iti spun sincer ca mi se pare mult prea multa prajeala, asa ca pt maine am decis sa fac pieptul de pui la gratar in loc de snitele.

http://www.universulfamiliei.com

129Ce-am gatit azi - Pagina 6 Empty Re: Ce-am gatit azi Sam 15 Mai 2010 - 20:59

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mihaela prajeala si eu o evit pe cat posibil,de fapt snitelele eu le fac in ulei mai mult in tigaie,sa nu se arda,si nici nu le consum zilnic,eu ziceam sa ii dai o data la 4 sau 5 zile cate unul sau doua,ca diversificare,nu in fiecare zi!
este foarte greu pentru un copil sa tina regim,si implicit si pentru mama acestuia ,caci trebuie sa ii faca mancare si sa tina cont si de interdictii,te inteleg perfect,stiu cum e fiindac tatal meu tine regim,are mai multe saracul si diabet,si cu inima si tiroida,rinichii,iti dai seama..

iti urez multa sanatate si rabdare

130Ce-am gatit azi - Pagina 6 Empty Re: Ce-am gatit azi Joi 20 Mai 2010 - 21:14

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mie una imi plac foarte mult sarmalutele in frunze de vita de vie

Azi am gatit supa de cartofi si legume - fara carne, si fripturica de vita cu sos, cu garnitura de cartofi noi, copti - si desigur salata de sezon.

...si va rog frumos, daca se poate, ajutati-ma cu un vot pentru bebelusa mea draga - participam la un concurs foto. ... mesaj editat de moderator - cererile de vot pe diverse situri nu sunt permise!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 6 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum