RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce-am gatit azi

3 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 4 din 6]

76Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Lun 31 Aug 2009 - 10:42

Vizitato


Vizitator

MNiko a scris:Inseamna ca ati avut o impacare tare dulce. Va doresc sa nu mai aveti parte de certuri.
Multumim

77Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mar 1 Sept 2009 - 12:57

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ei,azi am facut peste Pangasius cu mujdei de usturoi,mamaliguta si pregatesc si niste fasole frecata cu ceapa....Irina spuneai ca nu mananci peste ca te-ai inecat cand erai copil,in aceeasi situatie am fost si eu acum am descoperit pestele asta file si nu are oase deloc,il faci pane,sau cum vrei si mananci fara frica!

78Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mar 1 Sept 2009 - 13:38

Admin

Admin
Admin
Admin

Si noi ammancat ieri file de pangasius. Mancam destul de des tocmai pt ca nu are oase si ii pudem da si Cristinei fara frica.
Eu am gatit ieri o cirobita de os de ied si o tocanita de cartofi. Incepusem sa fac si o varza calita, dar din cauza oboselii n-am reusit s-o termin. A oprit sotul focul si m-a bagat in pat ca dormisem in fotoliu asteptand sa fiarba varza. Am terminat-o dimineata si am vazut ca a avut imediat succes.

http://www.universulfamiliei.com

79Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mar 1 Sept 2009 - 23:07

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Bravo gospodinelor

80Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 2 Sept 2009 - 9:54

Vizitato

Anonymous
Vizitator

ce tortulet frumoooooooos

mami ma bucur k totul s-a rezolvat, si la cat mai putine certuri de acum incolo


mmm, ce de bunatari aici pe florum, ar trebui sa evit topicul asta

eu am gatit ieri, si am facut: fasole batuta, ciorbita cu pui si legume si pilaf cu pui

81Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 2 Sept 2009 - 10:46

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mami de Sonia,

82Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 2 Sept 2009 - 21:01

Admin

Admin
Admin
Admin

Mai fetelor astea care tot faceti fasole, cred ca vin inopinand la voi in vizita!. Am zis eu ca trebuie sa evit topicul.

http://www.universulfamiliei.com

83Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Vin 4 Sept 2009 - 12:46

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Pfff, ce harnicute sunteti!
Si eu evit topicul pentru ca sunt o pofticioasa.

84Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Vin 4 Sept 2009 - 15:25

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Rody, Oana - pupiciiiiiii

Mihaela - te asteptam oricand pe la noi

85Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Lun 7 Sept 2009 - 16:12

Admin

Admin
Admin
Admin

Eu am gatit azi supa de galuste si pilaf cu friptura la cuptor. As fi vrut sa fac si un desert dar n-am mai avut timp pt pranz asa ca l-am amant pt maine.

http://www.universulfamiliei.com

86Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Lun 7 Sept 2009 - 16:17

moni

moni
Moderator local
Moderator local

Si eu am gatit astazi sos de rosii cu mazare boabe si snitel de pui, supa de taietei, iar ca desert clatite cu crema de ciocolata ca ii plac mult sotului meu ca semn de impacare ca am fost cam suparati zilele astea.

87Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Lun 7 Sept 2009 - 23:15

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

cretu carmen a scris:Ei,azi am facut peste Pangasius cu mujdei de usturoi,mamaliguta si pregatesc si niste fasole frecata cu ceapa....Irina spuneai ca nu mananci peste ca te-ai inecat cand erai copil,in aceeasi situatie am fost si eu acum am descoperit pestele asta file si nu are oase deloc,il faci pane,sau cum vrei si mananci fara frica!
Si eu mananc peste Pangasius si e tare bun.In special la cuptor cu sos de rosii si legume!

88Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mar 8 Sept 2009 - 9:00

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Si eu cumparam pangasius si-l faceam in folie de aluminiu cu legume, dar ne-am saturat de el, asa ca acum cumpar file din alti pesti pe care ii gasesc la carrefour (proaspeti , ca in pachetele de congelate 30% este apa).

Eu am facut sambata ciorba de peste, chiftelute marinate cu paste, o mancarica de cartofi cu pui.
Azi trebuie sa fac iar mancare, ca s-au terminat.

89Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mar 8 Sept 2009 - 10:35

Admin

Admin
Admin
Admin

Dana, eu am facut ieri pilaf si l-am si terminat aseara. Mai am supa, dar rebuie sa fac ceva si pt felul doi.

Peste congelat eu cumpar numai daca este la vrac, sa-l vad cum arata, in special file de pangasius, macrou sau medalioane de rechin. Nu mai cumpar gata ambalat in pungi pt ca m-am pacalit mai demult. Nu se vedea bine prin punga cum arata si cand l-am dezghetat era stricat.

http://www.universulfamiliei.com

90Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 9 Sept 2009 - 18:30

Vizitato

Anonymous
Vizitator

hai k mi-ati facut pofta cu pangasius asta

l-am facut si eu astazi... simplu, adica niste condimente si la cuptor cu el
deliciosssssssssssss

91Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 9 Sept 2009 - 19:04

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Azi nu am facut mancare, am baut doar ceaiuri!O mica detoxifiere a organismului!
O sa incerc si eu pangasius la cuptor, pana acum am facut doar prajit!

92Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 9 Sept 2009 - 22:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

a fsot tare bun-bun-bun (si asta avand in vedere k mie nu-mi place pestele)... l-am facut asa: am uns tava cu un pic de ulei (dar un pic de tot), am pus file de pangasius, deasupra am presarat condimente pt. peste de la Galeo, si la cuptor... apoi intors pe partea cealalta, din nou condimentat, la cuptor - si gata, yammyyyyy

93Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Joi 10 Sept 2009 - 15:37

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Sonia's mom a scris:a fsot tare bun-bun-bun (si asta avand in vedere k mie nu-mi place pestele)... l-am facut asa: am uns tava cu un pic de ulei (dar un pic de tot), am pus file de pangasius, deasupra am presarat condimente pt. peste de la Galeo, si la cuptor... apoi intors pe partea cealalta, din nou condimentat, la cuptor - si gata, yammyyyyy


uite k uitasem: am pus si putin otet balsamic inainte sa bag pestele la cuptor, dar se poate inlocui cu zeama de lamaie (dupa ce este scos din cuptor)

94Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 16 Sept 2009 - 19:55

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Astazi am fost tare gospodina si am facut si ciorbita si prajituri!

Am facut ciorbita de perisoare!

Ce-am gatit azi - Pagina 4 P1080524

Am facut strudel cu mere!

Ce-am gatit azi - Pagina 4 P1080521


Ce-am gatit azi - Pagina 4 P1080522

Si chec(reteta Irinei), la care am pus mai putina cacao!



Ce-am gatit azi - Pagina 4 P1080516

95Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 16 Sept 2009 - 20:25

Admin

Admin
Admin
Admin

Georgiana vreau reteta de strudel, dar mai ales explicatii cum ai facut impletitura. Super toate mancarurile. Bravo.

http://www.universulfamiliei.com

96Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 16 Sept 2009 - 20:50

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

o sa pun niste poze sa vezi ce simplu este


Ce-am gatit azi - Pagina 4 P1080519

Ce-am gatit azi - Pagina 4 P1080520




Am facut la sectiunea desert, un topic cu "strudel cu mere"

97Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 16 Sept 2009 - 23:16

Admin

Admin
Admin
Admin

Multumesc Georgiana. Am vazut si reteta. Super.

http://www.universulfamiliei.com

98Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Mier 16 Sept 2009 - 23:24

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

MNiko a scris:Multumesc Georgiana. Am vazut si reteta. Super.
Multumesc pentru incurajari!
Incet, incet devin si eu gospodina!

99Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Joi 17 Sept 2009 - 0:14

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Georgi,ce faci mami,noroc ca nu sunt bortoasa,ca altfel ma aveai pe constiinta Felicitari,arata totul deliceos!

100Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Joi 17 Sept 2009 - 18:10

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Rody a scris:Georgi,ce faci mami,noroc ca nu sunt bortoasa,ca altfel ma aveai pe constiinta Felicitari,arata totul deliceos!
Rody iti multumesc!
Astazi am facut ardei umpluti!

101Ce-am gatit azi - Pagina 4 Empty Re: Ce-am gatit azi Joi 17 Sept 2009 - 18:22

Vizitato

Anonymous
Vizitator

georgiana a scris:
Rody a scris:Georgi,ce faci mami,noroc ca nu sunt bortoasa,ca altfel ma aveai pe constiinta Felicitari,arata totul deliceos!
Rody iti multumesc!
Astazi am facut ardei umpluti!
Yaaaaaaaamy.....sa-i papi cu placere si sa te gandesti si la mine

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 4 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum