RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Gris cu lapte (fara cocoloase ;))

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Empty Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Dum 5 Apr 2009 - 9:50

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ingrediente:
- 1 pahar cu apa
- 1 pahar cu lapte
- 4 linguri de gris
- 2 linguri de zahar
- 1 pliculet zahar vanilat


Se fierbe apa.
Jumatate din cantitatea laptelui se amesteca cu grisul, iar cealalta se fierbe separat.
Dupa ce a fiert apa adaugam lapte cu gris si amestecam 5 min, si apoi adaugam si laptele fiert amestecand in continuare inca 5-10 min. Se adauga zahar, zahar vanilat, scortisoara.
Se orneaza frumos si se mananca cu pofta

Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Picture047

2Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Empty Re: Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Dum 5 Apr 2009 - 12:56

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Arata foarte apetisant!

3Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Empty Re: Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Dum 5 Apr 2009 - 19:45

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Miru a scris:Arata foarte apetisant!


mercik
a iesit si foarte buna

Admin

Admin
Admin
Admin

Mami, ce sunt chestiile alea colorate cu care decorezi tu mancarurile?

http://www.universulfamiliei.com

5Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Empty Re: Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Lun 6 Apr 2009 - 15:27

Vizitato

Anonymous
Vizitator

- sus si in parti (pentru par) am folosit nesquick
- pentru gurita am folosit visine din dulceata de visine si fulgi de cocos rosii
- pentru ochisori - fulgi de cocos verzi

6Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Empty Re: Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Lun 6 Apr 2009 - 23:17

Admin

Admin
Admin
Admin

Nu am vazut niciodata fulgi de cocos colorati, doar zahar. O sa ma uit si eu prin magazine dupa astfel de accesori de decorat mancarea si mai ales deserturile.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Fulgii de cocos colorati i-am luat cand am fost la parintii mei, dar presupun k se pot gasi coloranti alimentari si intradevar poti colora zaharul, bine, sunt foarte multe ornamente pentru torturi, de toate felurile si se poate improviza la nesfarsit

8Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Empty Re: Gris cu lapte (fara cocoloase ;)) Mar 7 Apr 2009 - 11:42

Admin

Admin
Admin
Admin

Coloranti alimentari chiar se gasesc, pt ca mi-am si luat.

http://www.universulfamiliei.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum