RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Placinta cu branza si marar

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Placinta cu branza si marar Empty Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 11:18

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ingrediente:
- 1 pachet de foietaj (eu am folosit jumatate)
- 400 gr branza dulce
- 1 legatura marar
- 1 ou


Se intinde aluatul cu sucitorul, deasupra se pune compozitia din branza, marar si ou, se ruleaza, se taie in 2 (daca este prea lunga) si se pune in cuptor pt. 20 de min
Pofta buna


Placinta cu branza si marar P1300398

Placinta cu branza si marar P1300421



Ultima editare efectuata de catre Sonia's mom in Vin 8 Mai 2009 - 12:00, editata de 1 ori

2Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 11:49

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Presupun ca se poate si fara marar, nu? Ca mie nu-mi place mararul (de fapt orice verdeata). Numai unde chiar nu am incotro pun, dar putin, doar sa se vada o urma vaga de verdeata.

3Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 11:52

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Se poate cu orice:
- branza dulce + scortisoara + zahar vanilat
- branza gen telemea
- carne tocata
- cartofi (facuti piure in prealabil)
- varza (calita in prealabil sau nu)
- gemuri
etc...

4Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 11:54

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Cu scortisoara suna cel mai bine!

5Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 12:00

Vizitato

Anonymous
Vizitator

atunci asteptam vesti de la tine
chiar nu este greu si eu zic k se merita

6Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 12:01

Admin

Admin
Admin
Admin

Mie imi suna bine cu gem. E bine ca se face repede si e o varianta buna pt atunci cand ai musafiri pe neasteptate.

http://www.universulfamiliei.com

7Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 12:03

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Mie imi era pofta de ceva dulce, dar pe moment, repede... nu sa fac un tort sau tarta si sa astept la nesfarsit.. Plus k - eu sun fan combinatia branza cu marar si nu am mai mancat de foarte mult timp

8Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 15:13

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Sonia's mom a scris: ...eu sun fan combinatia branza cu marar
Si eu la fel! Arata super, dar din pacate nu am voie foietaje/aluaturi, poate mai incolo, of...

9Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 15:27

Vizitato

Anonymous
Vizitator

offff, imi pare rau... bezele ai voie? k vreau sa fac un tort de bezele?

10Placinta cu branza si marar Empty Re: Placinta cu branza si marar Vin 8 Mai 2009 - 15:56

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Si bezelele imi plac la nebunie! In principiu, sunt de preferat bezelele, ca nu au grasime asa cum are un foietaj... Ia sa caut eu topicul cu slabitul, sa va spun cum stau!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum