RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Tocanita de carne de porc cu cartofi

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Tocanita de carne de porc cu cartofi Empty Tocanita de carne de porc cu cartofi Mar 9 Iun 2009 - 18:13

Vizitato

Anonymous
Vizitator

una din cele mai simple retete:

- 600 gr - carne de porc
- 2 cepe
- 2 rosii (bulion)
- 5 cartofi
- marar
- delicat, busuioc, oregano, si usturoi granulat


Carnea de porc se taie cubulete si se rumeste. Apoi adaugam ceapa tocata marunt si un pahar de supa/apa/cub de knorr dizolvat intr-un pahar de apa fiarta.
Taiem cartofii cubulete si le adaugam in cratita cu carne + alte 2 pahare de supa (incat sa acopere cartofii)
Cand cartofii sunt gata, se adauga rosii/bulion/suc de rosii si se mai lasa 10 min
Se condimenteaza (fiecare cu ce vrea, eu am folosit cele de mai sus), se adauga mararul tocat si se mai lasa 5 min.
Pofta buna !!!


Tocanita de carne de porc cu cartofi P1310860

preluat de pe culinar si modificat dupa gustul meu

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Yummy! Dar vine vara, eu am trecut la salate

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Si noi ar cam trebui... dar suntem 3 carnivori in casa asta
Si cum zicea barbatu'miu - dak este fara carne, e sau aperitiv sau desert

4Tocanita de carne de porc cu cartofi Empty Re: Tocanita de carne de porc cu cartofi Mier 10 Iun 2009 - 10:09

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Dar puteti pune carne si in salate Si nu mai e aperitiv.

5Tocanita de carne de porc cu cartofi Empty Re: Tocanita de carne de porc cu cartofi Mier 10 Iun 2009 - 13:30

Vizitato

Anonymous
Vizitator

singura salata pe care o servim este Boeuf-ul cu de toateeeee !!!!!!!!
si bineinteles in cantitati indrustiale

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum