RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Florile de apartament si ingrijirea lor

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Vizitato


Vizitator

acum sa zic o luna in urma eram un pic racita, iar remediul meu impotriva racelii este apa fiarta cu lamaie si cu zahar, si daca tot mi-am baut "licoarea" pe balcon, am infipt samburi de lamaie intr-un ghiveci, am si uitat de ele caci ghiveciul sta oarecum in spatele florilor si cred k l-am udat maxim de 4-5 ori in ultima luna...
azi facand curat printre flori, l-am scos si am avut o surpriza... mi-au rasarit cateva firicele de lamai


Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340094


si "gradinarul" meu micut


Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340091

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Am si eu un citric, probabil portocal, ca e cu tepi, si acum e mare, are 1 m deja. Irina, va trebui sa lasi 2 -3 fire doar, sa aiba hrana indeajuns, si din alea sa-ti ramana 1 - 2 tulpinite mai rezistente.

Vizitato

Anonymous
Vizitator

merci pt. sfat Dana
atunci tin minte k am bagat samburii de la o lamaie intreaga... astept sa mai cresca k sa vad care sunt mai "stabile"

uite k mi-ai dat o idee, cred k voi planta si un portocal

Admin

Admin
Admin
Admin

Frumos gradinar ai Irina.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

merci mult Mihaela

Vizitato

Anonymous
Vizitator

si floricelele mele (unele sunt mai noi, altele mai vechi)


Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340115

Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340116

Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340117

Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340118

Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340119

Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340120

Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340123

Admin

Admin
Admin
Admin

Minunate florile Irina. Ce o sa le faci la iarna? Ai unde sa le bagi in casa?

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

sper mami, sper... de nu, o sa fac mutari serioase prin casa

Admin

Admin
Admin
Admin

EU nu prea am unde sa le pun si deja barbate-miu e ingrozit la gandul ca umplu iar mobila de flori.

http://www.universulfamiliei.com

georgiana

georgiana
Ucenic
Ucenic

Frumoase flori !

Vizitato

Anonymous
Vizitator

merci mult Georgiana

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Lamaia mea creste intr-o fericire


Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340412




si o capsunica mica (merci mult Miru )



Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 P1340405

Admin

Admin
Admin
Admin

Fetelor ce va mai fac florile?

Ale mele au fost foarte mult neglijate in iarna asta din diferite motive, iar cand a venit inainte de botez o prietane si mi-a facut curat ca eu eram in spital a aruncta foarte multe din ele care se uscasera aproape de tot.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ale mele au inghetat numai arborele de jad si fratiorul lui a scapat saracul ca ii dusesem la bloc,la prietena baiatului meu acum am facut rost de niste pui de clopotei rosii si s-au prins!

Admin

Admin
Admin
Admin

Si mie mi-au inghetat muscatele iarna trecuta ca le tineam pe balcon si am uitat intr-o noapte sa inchid geamul. N-am mai putut recupera decat una dintre cele curgatoare. Mai am doua care s-au "salvat" pt ca erau in sufragerie.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Am cumparat si eu o muscata tare simpatica si acum va pun pozica ei:Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 Image003ib

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Buna,daca acum catva timp aveam doar o muscata,acum am patru, si de culori diferite dupa cum vedeti,dar cea rosie nu am mai putut sa o fotografiez ca nu mai incapea si ea,fiind mai mare...Florile de apartament si ingrijirea lor - Pagina 3 Image001fh

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum