RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Sa slabim mancand bine cu dieta lui Michel Montignac

2 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Vizitato


Vizitator

Sigur, Miha!
O sa incep cu bors de salata.
Eu am pus jumatate de radacina de patrunjel, doi ardei grasi, o ceapa mare, toate astea le-am tocat si le-am calit in putin ulei si apoi am pus apa peste. Peste am pus doua salate taiate fasii la fiert.
Separat am prajit in putin ulei cam 3-400 gr. kaiser afumat, am facut omleta din 3 oua, pe care am taiat-o bucati si impreuna cu kaiserul am pus-o peste salata la fiert. Am adaugat 4-5 catei de usturoi zdrobiti. Am dres-o cu ou si smantana si am acrit-o cu bors si la final am adaugat leustean tocat.
Reteta originala era cu slanina in loc de kaiser, dar noi preferam cu kaiser.

Admin

Admin
Admin
Admin

Ceva de genul asta am facut si eu mai de mult, tot cu kaiser. Merci de reteta.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Da, doar sa ai grija sa o faci fara morcov si fara orez sau faina.
Ciorbele sunt foarte gustoase si fara morcov. Si eu am avut o retinere in acest sens, faina sau orez oricum nu puneam in mancaruri.

In ciorbe pun ceapa, telina, patrunjel, praz, ardei rosii si cateodata dovlecel. As putea pune si fasole verde, dar sotului meu nu ii place.

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Am revenit cu noutati: in 4 luni de regim am slabit 10 kilograme si am ajuns la greutatea de dinainte de sarcina.
Regimul nu l-am tinut chiar strict, daca reuseam, cred ca slabeam mult mai mult, dar eu sunt multumita de rezultat.
Am dat jos 13 cm din talie si cate 10 cm de pe solduri si bust.

Insa mai am de slabit cel putin inca 10 kilograme. Sper ca luna aceasta sa reusesc sa ma mentin, avand in vedere ca sunt sarbatorile!

Admin

Admin
Admin
Admin

Ruxi, felicitari pentru reusita. Cred ca de acum inainte iti este chiar foarte usor sa fii aproape de aceasta dieta. Succes in continuare sa ajungi la greutatea dorita.

http://www.universulfamiliei.com

Vizitato

Anonymous
Vizitator

Ruxi, excelent, tine-o tot asa!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum