RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

[Schimb] Semn de carte

+5
Camelia
Maria.N
Corina
coca
MNiko
9 participanți

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 6]

1[Schimb] Semn de carte Empty [Schimb] Semn de carte Mar 23 Feb 2016 - 10:42

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Semn de carte

[Schimb] Semn de carte IMG_20140305_070314copy_zps072c6aa3

Schimbul se efectueza dupa regula bine cunoscuta: stii cui trimti, nu stii de la cine primesti.

Regulament:

Regulile sunt simple, dar stricte:

Continutul coletului

  • un semn de carte handmade realizat in orice tehnica doriti
  • o carte fie noua fie de la anticariat
  • optional : un accesoriu mic handmade sau cumparat care sa nu depaseasca dimensiunea cartii, dar ales in culorile preferate ale partenerei

Atentie! Nimic altceva nu mai este permis.

Cine participa la schimb?

La schimb poate participa orice membru al forumului care indeplineste urmatoarele conditii:

  • este inscris pana la data de 23 februarie,
  • are minim 20 de mesaje pana la data de 6 martie
  • are o adresa de corespondenta in Romania


Obligatiile participantilor

Participantii la schimb trebuie sa

  • sa posteze in acest topic o poza cat mai clara a coletului pregatit, respectand data limita de afisarea a acesteia.
  • sa anunte daca din diverse motive intampina dificultati in respectarea termenelor schimbului
  • sa fie activ pe perioada desfasurarii schimbului (sa faca minim 5-10 mesaje in aceasta perioada pe forum)
  • sa afiseze in acest topic o poza cat mai clara cu produsele primite


Datele schimbului:

  • Inscrierea la schimb se face pana la data de 6 martie
  • Pe 7 martie veti primi prin mesaj privat partenera de schimb
  • In perioada 8 - 20 martie vor fi afisate pozele cu coletul pregatit pentru schimb.
  • Expedierea pachetelor se va face astfel incat acestea sa ajunga cel tarziu pana pe 1 aprilie, astfel incat ultima zi de expediere ar trebui sa fie 25 martie

Nerespectarea oricarui termen al schimbului va atrage excluderea din urmatoarele 3 schimburi/concursuri.



Ultima editare efectuata de catre MNiko in Lun 7 Mar 2016 - 7:28, editata de 2 ori

https://mniko.blogspot.com/

2[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 23 Feb 2016 - 12:55

coca

coca
Activ
Activ

Mi-ai creat asa o stare de bine vazand schimbul acesta!!!!
Mi-am zis ca nu mai particip la nimic pt ca nu am timp dar acesta este atat de frumos incat nu ma pot abtine. Abia astept sa lucrez semnul de carte. Cu cartea va fi mai greu pt ca nu stiu preferintele celei careia voi trimite dar vedem...

Asadar,
Nr.1 Coca :)

Corecteaza la perioada de afisare unde scrie februarie in loc de martie.

Te imbratisez si iti multumesc pentru acest schimb!!!!

3[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 23 Feb 2016 - 14:08

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Gata, am corectat. Multumesc de atentionare.

Lista participanti:

1. Coca
2. MNiko

https://mniko.blogspot.com/

4[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 23 Feb 2016 - 18:20

Corina

Corina
Admin
Admin

Si eu, si eu!!!!

http://www.prima-zi.blogspot.com

5[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 23 Feb 2016 - 18:38

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Lista participanti:

1. Coca
2. MNiko
3. Corina

https://mniko.blogspot.com/

6[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Joi 25 Feb 2016 - 18:10

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

si eu si eu :)

7[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 26 Feb 2016 - 9:20

Camelia

Camelia
Moderator global
Moderator global

Frumos schimb,din pacate eu nu pot participa nefiind in tara.Succes!

8[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 26 Feb 2016 - 10:10

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Lista participanti:

1. Coca
2. MNiko
3. Corina
4. MariaN

https://mniko.blogspot.com/

9[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 4 Mar 2016 - 7:23

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Si Eu!

10[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 4 Mar 2016 - 8:02

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Cat ma bucur Vali ca te-ai hotarat!

Lista participanti:

1. Coca
2. MNiko
3. Corina
4. MariaN
5. Valih

https://mniko.blogspot.com/

11[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 4 Mar 2016 - 22:19

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Am o intrebare: cartea poate fi si din biblioteca personala?
Accesoriul la ce se refera, ca sa stiu daca am inteles bine..

12[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 4 Mar 2016 - 23:22

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Eu cred CA o carte...indifferent de unde, iar accesoriu ceva mic....gen bratare, brosa, etc

13[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 4 Mar 2016 - 23:25

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Da, Adelina, cartea poate fi si din biblioteca.
Accesoriul este optional, adica poate sa nu fie deloc, sau sa fie ceva mic: o felicitare, o broderie ce se poate aplica pe o haina sau nu, o bratara, un mileut mic, un suport de pahare,  un mic portofel, etc... si repet poate fi facut de tine sau cumparat. ideea e sa nu depaseasca ca dimensiuni cartea. Uite poate sa fie si o husa pt carte, sau o husa pt o sticla, ca tie iti place sa lucrezi asa ceva.

Valih, ne-am ciocnit. Ai inteles bine cerintele.

https://mniko.blogspot.com/

14[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 4 Mar 2016 - 23:27

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Deci am inteles bine si eu, ma primiti si pe mine?

15[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Sam 5 Mar 2016 - 0:03

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Binenteles. Ma bucur ca ai decis in sfarsit sa mai participi si tu la schimburi.

Lista participanti:

1. Coca
2. MNiko
3. Corina
4. MariaN
5. Valih
6. Adelina

https://mniko.blogspot.com/

16[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Sam 5 Mar 2016 - 14:25

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Mulțumesc frumos!

17[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Sam 5 Mar 2016 - 16:29

luminita.predoi

luminita.predoi
Activ
Activ

Intru si in joc daca ma primiti.

18[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Sam 5 Mar 2016 - 19:11

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Desi m.am grabit si le.am facut le voi posts LA intoarcere asa pe ultima suta. Acolo nu am avut semnal ultima data si de PE telefonul e mai greu.

19[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Sam 5 Mar 2016 - 22:31

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Lista participanti:

1.Coca
2.MNiko
3.Corina
4.MariaN
5.Valih
6.Adelina
7.Luminita Predoi

20[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 7 Mar 2016 - 7:32

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Am trimis acum mesajele cu partenera de schimb. Sper ca toti le-ati primit.

Recapitulez un pic continutul coletului : Obligatoriu un semn de carte realizat de voi, o carte care poate sa fie nou sau nu, optional un accesori care , atentie daca doriti sa-l adaugati atunci trebuie sa-l alegeti in culorile preferate ale partenerei. accesoriul poate fi cumparat sau realizat de voi.

https://mniko.blogspot.com/

21[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 7 Mar 2016 - 20:58

luminita.predoi

luminita.predoi
Activ
Activ

Gata, am primit numele partenerei mele . Acum sa trecem la treaba. Bafta multa !!

22[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 8 Mar 2016 - 20:22

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Buna seara!
Sparg eu gheata pe aici, sa va arat ce am pregatit...


[Schimb] Semn de carte 12795275_856677424454991_2132870708592244604_n

23[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 8 Mar 2016 - 20:22

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

[Schimb] Semn de carte 1934500_856677401121660_3049941401625922726_n

24[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 8 Mar 2016 - 20:24

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

[Schimb] Semn de carte 12803298_856677937788273_6154624015507938220_n

25[Schimb] Semn de carte Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 8 Mar 2016 - 20:59

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Bravo, Adelina! Imi place ce ai pregatit!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 6]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum