RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

[Schimb] Semn de carte

+5
Camelia
Maria.N
Corina
coca
MNiko
9 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 6]

51[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 14:39

valih


Cu vechime
Cu vechime

Am facut poza cu semnul de carte. Sper si cartea sa-i placa "romanticei" mele partenere. Culoarea....sper sa-i placa si ei!
[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 IMG_2822_zpspqmjpyt4

52[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 17:59

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Valih, imi place mult semnul tau de carte si brosa. Banuiesc ca brosa este. Sunt sigura ca partenera ta le va aprecia pe toate foarte mult.

Tot din seria asta de carti am ales si eu ceva pentru partenera mea si sper sa-i placa.
[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 IMG_20160319_212900_zpslpkrdfer

https://mniko.blogspot.com/

53[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 18:01

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Fetele, din cate stiu azi e ultima zi de afisare a pozelor cu pachetul pregatit.

Lista participanti:

1.Coca
2.MNiko - afisat
3.Corina
4.MariaN
5.Valih - afisat
6.Adelina - afisat -trimis
7.Luminita Predoi - afisat - primit

https://mniko.blogspot.com/

54[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 18:04

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Da este o brosa. Semnul tau e bestial.am incercat si Eu TEHNICA dar poate atza nu a fost adecvata.

55[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:00

Corina

Corina
Admin
Admin

Fetelor, sunt superbe semnele voastre de carte. Si accesoriile... Felicitari!
Eu am sperat ca ajunge coletul inainte de a pune eu poza. Am pus coletul la posta de miercuri. Dar ca sa ma incadrez in termenele schimbului pun astazi o poza:

[img][Schimb] Semn de carte - Pagina 3 34s4hza[/img]

Am presupus ca o carte merge bine cu o cafea/ceai sau o prajitura asa ca am accesorizat cartea cu un mileu micut de pus sub ceasca/farfuriuta. Sper sa ii placa partenerei mele de schimb...

http://www.prima-zi.blogspot.com

56[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:11

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Vali,fain semnul de carte!
E cu hairpin lace?
Și broșa,cartea!
Norocoasă partenera,cine o fi?



Ps.
Acum am reușit să văd semnul de carte și mileutul  Corinei,de când mă chinui să îl văd,acum îmi încărca bine și mie!
Superfaiin!

57[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:16

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Da e hairpin.....CA mi.e cel mai simply. Toate sunt frumoase si originals. A fost o idee buna!

58[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:20

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Eee,văd ca era să ratez semnul de carte al lui Miha!
Ai dreptate,toate originale și reușite,o idee super!

59[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:46

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Buna seara doamnelor..... vin si eu cu propunerea pentru schimbul de carte .... mai am o surpriza care se usuca inca si va nu aparea in poza .... maine voi trimite coletul.

[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 2z902g6

60[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:53

MNiko

MNiko
Admin
Admin

valih a scris:Da este o brosa. Semnul tau e bestial.am incercat si Eu TEHNICA dar poate atza nu a fost adecvata.

Sa stii ca am descoperit ca e foarte importanta ata. Semnul de carte care l-am postat este al patrulea inceput pentru acest schimb. Aveam o ata care mi se parea mie ca e mai in ton cu culorile partenerei. Din pacate cu ata aia nu reuseam sa asez deloc niciun model de semn de carte pe care l-am inceput.

Corina, frumos mileu. Sunt curioasa ce carte ai ales, ca ai ascuns-o de tot sub accesorii.

Maria, tot cu acul ai facut semnul de carte? E foarte frumos. Iar de floare nu mai spun. Si cartea ta ma face curioasa. N-am auzit de ea pana acum.

https://mniko.blogspot.com/

61[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:54

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Am zis ca toate sunt originale? Iata dovada! Asteptam si pe Coca......(cred ca nu a avut atze.....asteapta de la Merceria Carmen!!)

62[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 19:56

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Coca, sper sa nu intarzie, stiu ca astepta cartea pe care o alesese, sa-i soseasca de la fata ei.

Lista participanti:

1.Coca
2.MNiko - afisat
3.Corina - afisat - trimis
4.MariaN - afisat
5.Valih - afisat
6.Adelina - afisat -trimis
7.Luminita Predoi - afisat - primit



Sa stiti ca mi-a placut cum s-a nimerit de data asta sa afisam aproape toate semnele de carte in aceeasi zi. Parca am stat mai mult sa le admir, sa le studiez sa vad daca pot si eu sa fac, etc...

https://mniko.blogspot.com/

63[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 20:23

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

@ Miha - am lucrat cu acul si la acest semn ...
doamnelor imi plac propunerile pentru schimbul asta, toate sunt minunate

64[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 20 Mar 2016 - 20:28

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Sper ca miine sau poimiine sa trimit si eu. Miine am nepot dimineata.....

65[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 11:30

Corina

Corina
Admin
Admin

Maria, superb semnul de carte!
Mihaela, cartea e clasica, mi s-a parut mie ca i se potriveste partenerei de schimb... Dar am vrut sa fie surpriza... Sper sa ii placa :). O sa se vada cand ajunge...

http://www.prima-zi.blogspot.com

66[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 11:47

coca

coca
Activ
Activ

Nu pot sa ma opresc la un semn de carte anume si sa spun: Acesta este semnul pe care mi-l doresc!
Le-am luat la rand, le-am analizat si am solutionat. Le vreau pe toate :)
Eu mai am putin la lucru. Cred ca in seara asta il termin. Ce-a fost greu la el a trecut. Acum o sa mearga mai repede. Da, problema e cu cartea. Abia vineri vine Cristiana, deci coletul meu va pleca luni. Imi cer scuze pentru situatia creata. Am zis ca fac si eu o economie de bani dar cand colo am creat o criza de timp.
Va imbratisez si va multumesc pentru ocazia creata de a-mi pune mintea si mainile la treaba :)

67[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 13:36

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Coca, sa pui poza cu semnul de carte cand il ai gata, ca sa nu mai intarzii mult. Cu cartea am inteles situatia de cand ai povestit prima data.

https://mniko.blogspot.com/

68[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 15:39

luminita.predoi

luminita.predoi
Activ
Activ

Azi am pus pachetul la posta . În câteva zile v a ajunge la partenera mea.

69[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 18:49

MNiko

MNiko
Admin
Admin


Lista participanti:

1.Coca - neafisat
2.MNiko - afisat
3.Corina - afisat - trimis
4.MariaN - afisat
5.Valih - afisat
6.Adelina - afisat - trimis
7.Luminita Predoi - afisat - trimis - primit


https://mniko.blogspot.com/

70[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 19:44

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Am trimis si eu!

71[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 19:57

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Multumesc dragele mele ... de indata ce ma simt mai bine o sa merg sa pun coletul la posta, momentan ma lupt cu o raceala foarte urata :(

72[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 20:02

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Maria, multa sanatate

Lista participanti:

1.Coca - neafisat
2.MNiko - afisat
3.Corina - afisat - trimis
4.MariaN - afisat
5.Valih - afisat - trimis
6.Adelina - afisat - trimis
7.Luminita Predoi - afisat - trimis - primit

https://mniko.blogspot.com/

73[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 21 Mar 2016 - 20:59

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Fain semnul de carte,Maria!
Daaa,toate- s frumoase!!
Cocă,te înțelegem,stai liniștită

74[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 22 Mar 2016 - 8:17

coca

coca
Activ
Activ

Multumesc, MNiko. L-am terminat. Diseara pun poza.

75[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 22 Mar 2016 - 18:00

coca

coca
Activ
Activ

Imi pare rau ca nu mi-a dat prin cap sa fac colaj in lipsa cartii astfel incat sa pot posta la timp.
Iata ceea ce am pregatit. Semnul este lucrat cu mare drag si sunt incantata de cum a iesit. Cerceii nu sunt facuti de mine dar eu ii indragesc. Am si eu la fel si sper ca destinatara sa fie bucuroasa ca purtam acelasi model :) Cartea sper sa-i placa.
Semnul are o mica surpriza si special nu am scos-o in poza ca sa fie surpriza.
[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Page
Calitatea pozei este indoielnica pentru ca am pozat cu telefonul. Aparatul nu mai are baterii.
Azi am primit si eu aviz de colet. Abia astept sa merg maine sa-l ridic.

76[Schimb] Semn de carte - Pagina 3 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 22 Mar 2016 - 18:53

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Coca e super! Ai muncit ceva.....dar a iesit ceva original!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum