RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RE-CREATIV
Bine ati venit.

Re - Creativ este un portal de discutii dedicat tuturor celor pasionati de bricolaj, craft, decupaj, modelaj, tricotaj, croset, bijuterii si tot ce inseamna lucru facut de mana ( handmade).
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce lucram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dvs.

Cu drag, Echipa Re-Creativ.
RE-CREATIV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Idei creative pentru produse handmade


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

[Schimb] Semn de carte

+5
Camelia
Maria.N
Corina
coca
MNiko
9 participanți

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 5 din 6]

101[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 3 Apr 2016 - 14:52

valih


Cu vechime
Cu vechime

[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 IMG_2826_zps1sd0hfhj

Multumesc Maria pt TOT! O incinare!

102[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 3 Apr 2016 - 17:55

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Cu mare drag, dna Vali! ..... nu ati gasit si o brosa ?

103[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 3 Apr 2016 - 20:32

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Ba da scuze am uitat sa pozez.

104[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Dum 3 Apr 2016 - 20:51

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Important e ca ati gasit-o ... imi cer scuze ca nu am facut o cutie pentru brosa, dar am fost foarte bolnava si nu m-am putut incadra in timp.

105[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 4 Apr 2016 - 9:22

coca

coca
Activ
Activ

Spor la citit, Vali.
Eu nu am reusit sa deschid cartea. Tot cu treburi...

106[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 4 Apr 2016 - 9:48

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Imi cer mii de scuze, pt intarziere, absenta si tot ce va doriti. Coletul meu a ajuns, de vineri, dar n-am putut eu sa pun poza pana acum. Coca, iti multumesc foarte mult. Cartea am rasfoit-o putin ca sa vad despre ce e vorba, si m-a facut curioasa. Cu siguranta va intra pe lista celor ce urmeaza sa le citesc, daca nu cumva va fi chiar urmatoarea.
Semnul de carte m-a impresionat mult, mai ales ca e personalizat. Il vazusem in poza facuta de tine, dar nu mi-am dat seama atunci cat de delicat e. Multumesc mult. Cerceii - nu sunt modelul cu care sunt eu obisnuit, dar ii voi incerca cat de curand.

[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 IMG_20160404_084735_zpsaffl6ake

https://mniko.blogspot.com/

107[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 4 Apr 2016 - 11:11

Camelia

Camelia
Moderator global
Moderator global

Super superb,semnul de carte,sa-l folosesti sanatoasa Miha.

108[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 4 Apr 2016 - 11:27

Corina

Corina
Admin
Admin

La mine s-a intors coletul inapoi. maine ma duc la posta si il re-impachetez si il re-trimit :).
Ma bucur ca nu s-a pierdut...

http://www.prima-zi.blogspot.com

109[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Lun 4 Apr 2016 - 14:32

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Fain semnul de carte!
Mi- am dat seama că la tine ajunge... Deci a rămas doar Maria să îl primească.
Daa,Corina,e bine ca nu s- a pierdut! Era așa frumos!

110[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 5 Apr 2016 - 8:41

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Sper ca va ajunge coletul saptamana asta pentru ca din 11 si pana in 22 voi fi prin diverse spitale si nu va avea cine sa-l ia.

111[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 5 Apr 2016 - 9:03

coca

coca
Activ
Activ

MNiko, sa-l folosesti cu drag pentru ca cu drag a fost cusut.

112[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 5 Apr 2016 - 14:21

Corina

Corina
Admin
Admin

Maria, a plecat azi coletul. Doamna de la posta zice sa verifici joi la posta, sa nu astepti sa vina avizul ca sa nu dureze. Sper sa nu se mai intoarca odata...

http://www.prima-zi.blogspot.com

113[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 5 Apr 2016 - 15:12

coca

coca
Activ
Activ

Mie, azi mi s-au intors doua colete. Sunt convinsa ca avizele nu au ajuns in cutiile postale si de aceea doamnele destinatare nu au stiut sa mearga la posta. Da, e foarte bine sa mergi la posta, Maria, mai ales ca acum stii sigur ca ai de primit colet. In posta nu avem incredere deplina.

114[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mar 5 Apr 2016 - 17:30

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Așa este,coletul meu ..acela cu clipurile,ajunsese,semnale nu stiu cine de primire,desi nu trebuia,și zăcea bine mersi acolo,noroc ca s- a dus fratele meu să verifice acolo.. La ei în oraș sunt 10 oficii poștale.. De aici toată tevatura.. Eu când mă anunță cineva ca trebuie sa primesc colet merg si verific,la mine nu ajung toate avizele..

115[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Joi 7 Apr 2016 - 14:04

Corina

Corina
Admin
Admin

a ajuns avizul si la mine. Sa vad cum intru in posesia coletului maine... :)

http://www.prima-zi.blogspot.com

116[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Joi 7 Apr 2016 - 17:31

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Am verificat si nu a venit nimic, maine e ultima sansa..

117[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Joi 7 Apr 2016 - 20:30

Corina

Corina
Admin
Admin

Coca, superb semnul de carte. Ma gandeam la ce ascude capatul lui dar nu ma asteptam la monograma. Superb!
Maria sper sa gasesti o solutie sa nu mai vina inapoi...

http://www.prima-zi.blogspot.com

118[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 8 Apr 2016 - 10:22

Corina

Corina
Admin
Admin

Asa cum am spus mi-a ajuns coletul:

[img][Schimb] Semn de carte - Pagina 5 24v6w02[/img]

El a fost mai consistent dar am ales sa prind in fotografie doar ce cuprindea cerintele schimbului.
Mihaela m-ai prins pe toate planurile:
- cartile sunt absolut pe gustul meu. Toate sunt super-faine.
- agenda la fel. In poza initiala mi s-a parut a fi o coperta de agenda dar e super-faina. Oricat de multe agende as avea niciodata nu sunt suficiente :) Iar asta e multifunctionala nefiind datata.
- semnul de carte e foarte delicat si elegant. Imi plac foarte mult chestiile delicate lucrate in tehnica asta mai ales ca e mult prea delicata si eu nu pot lucra. iar culorile, nici daca mi-l faceam singura nu ma potriveam asa bine.
multumesc mult pentru tot!

http://www.prima-zi.blogspot.com

119[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 8 Apr 2016 - 11:48

coca

coca
Activ
Activ

Sa citesti cu placere si semnul sa-l folosesti pana s-o toci :). Stiu ca finetea lui te va retine la a-l folosi dar, pana la urma, pentru asta e facut.
Va imbratisez pe toate!

120[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 8 Apr 2016 - 12:36

Corina

Corina
Admin
Admin

multumesc, Coca!

http://www.prima-zi.blogspot.com

121[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 8 Apr 2016 - 19:06

MNiko

MNiko
Admin
Admin

Maria.N a scris:Am   verificat    si  nu a   venit  nimic, maine e  ultima sansa..

MAria, iti doresc multa sanatate si sper sa rezolvi cat mai repede cu problemele care te tin prin spital. In legatura cu coletul, nu poti sa rogi pe cineva sa il ridice, eventual cu o copie dupa buletinul tau? Ca ar fi pacat sa se intoarca iar coletul la Corina.


Corina, ma bucur ca iti plac cartile. Ti le promisesem pe celelate si am profitat ca ai fost partenera mea de schimb si le-am trimis impreuna, dar ai facut bine ca nu le-ai pozat ca nu faceau parte din schimb. Ma bucur ca iti place agenda. De obicei si pt mine tot nedatate le iau ca sa-mi fie mai usor de folosit. Culorile pt semnul de carte...aveam eu un fir care mi se parea si mai potrivit pt "culorile pamantului" cum ziceai tu ca sunt preferatele tale, dar afurisitul de fir nu a vrut sa se transforme in semn de carte, oricat am incercat.

https://mniko.blogspot.com/

122[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 8 Apr 2016 - 19:39

Adelina

Adelina
Veteran
Veteran

Corina!
Să folosești sănătoasă semnul de carte,e foarte frumos!
Să citești cărțile preferate cu mult drag!

123[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Vin 8 Apr 2016 - 21:19

Maria.N

Maria.N
Ucenic
Ucenic

Multumesc, Mihaela, dar nu e ceva grav, merg la controlul de primavara pentru ca am doua boli autoimune rare si vor medicii sa ma introduca intr-un program pentru testari genetice...legat de colet am rugat-o pe dna de la posta sa mi-l pastreze ea daca ajunge aici...oricum e ciudat pentru ca nu a ajuns coletul aici in localitate mea, niciodata...e posibil sa fi mers altundeva...dna de la posta are numarul meu de tel si ma suna ori de cate ori primesc cate ceva

124[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mier 20 Apr 2016 - 6:58

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Am terminat cartea de la Maria. F buna! Multumesc

125[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mier 20 Apr 2016 - 16:15

Corina

Corina
Admin
Admin

S-a intors inapoi coletul... banuiesc ca e o confuzie la adresa...

http://www.prima-zi.blogspot.com

126[Schimb] Semn de carte - Pagina 5 Empty Re: [Schimb] Semn de carte Mier 20 Apr 2016 - 18:22

valih

valih
Cu vechime
Cu vechime

Maria are ghinion! Banuiesc o eroare LA cartare desi cred CA ai trecut si codul postal....

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 5 din 6]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum